w naszej ofercie: 14980 imprez, 15911 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Pielgrzymki

Pielgrzymka Etiopia Szlakiem Abisyńskich Świątyń
Wszystko o tej ofercie wie:

PIELGRZYMKA ETIOPIA SZLAKIEM ABISYŃSKICH ŚWIĄTYŃ

Pielgrzymki 2018 do Etiopii

Wylot z: WAW
Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja (HB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
11320622
oferta w pdf
    • Szczegóły oferty
    • Zadaj pytanie
    • Oceń ofertę (Ocen: 0)
    • ZAMÓWIENIE WSTĘPNE
PIELGRZYMKA ETIOPIA SZLAKIEM ABISYŃSKICH ŚWIĄTYŃ
Program jest głównie skoncentrowany na miejscach związanych z początkami i późniejszym rozwojem etiopskiego chrześcijaństwa. Obejmuje on tzw. północny szlak historyczny, który wiedzie poprzez trzy dawne stolice abisyńskie i inne miejsca związane z kształtowaniem się religijnej i narodowej tożsamości kraju. Podczas pielgrzymki nie pominiemy zatem żadnej ze sztandarowych atrakcji takich jak: skalne kościoły w Lalibeli, monastyry na jeziorze Tana, pałace w Gonder, stele w Aksum oraz najważniejsze kościoły w Addis Abebie. Zobaczymy jednak znacznie więcej.
Ciekawostkami będą wizyty w skalnych kościołach prowincji Tigraj, w najstarszej w Etiopii świątyni w Yeha, w żydowskiej wiosce oraz w najstarszym meczecie. Odskocznią od zabytków i budowli sakralnych będzie wycieczka w przepiękne góry Simien, rejs po jeziorze, wizyta nad wodospadami Tis Isat, safari w najstarszym parku narodowym kraju oraz relaks przy gorących źródłach.
ADDIS ABEBA – BAHAR DAR – DEBRE LIBANOS – WODOSPADY TIS ISAT – GONDER - DEBARK – WIOSKA FELASZY – GÓRY SIMIEN – AKSUM – HAWZIEN – ADIGRAT – LALIBELA – AWASH – ADDIS ABEBA
PROGRAM RAMOWY /14 DNI
DZIEŃ 1
Spotkanie z Uczestnikami na lotnisku Okęcie w hali odlotów. Przelot Warszawa- Addis Abeba (przez jeden  europejskich portów). Nocleg.
DZIEŃ 2
Zwiedzanie stolicy Etiopii. To prawdziwa metropolia, siedziba wielu międzynarodowych instytucji m. in. Unii Afrykańskiej. Zwiedzanie dzielnicy Piazza – dzielnicy założonej kiedyś przez Włochów, dziś rozrywkowego centrum Addis i mekki globtroterów z całego świata. Zwiedzanie m.in. Kościoła św. Jerzego, tam koronowany był ostatni cesarz Etiopii- Haile Sellasie, muzeum kościelnego z bogatą kolekcją religijną i patriotyczną, pałacu Hajle Sellasie, katedry św. Trójcy, gdzie został pochowany ostatni cesarz Etiopii, Muzeum Narodowego (tam można zobaczyć szkielet naszej prababki – Lucy). Nocleg.
DZIEŃ 3
Przejazd do uniwersyteckiego miasta Bahar Dar położonego nad największym jeziorem Etiopii - J.Tana. Po drodze podziwianie przełomu Nilu Błękitnego, (często porównywanego z  Wielkim Kanionem w Ameryce) którego brzegi łącza dwa strategiczne mosty, z jednego z nich można podziwiać ten cud natury oraz krótki postój w Debre Libanos, niegdyś najważniejszego etiopskiego klasztoru – rozsławione przez świętego Tekle Haimanota, tzw. jednonogiego świętego. Nocleg. 
DZIEŃ 4
Wycieczka nad wodospady Tis Isat co znaczy „dymiąca woda” – drugich co do wielkości w Afryce. Spacer w towarzystwie dzieci, sprzedawców i samozwańczych przewodników na punkt widokowy, skąd rozpościera się widok na spienione warkocze Błękitnego Nilu. Trasa wiedzie przez XVI-wieczny portugalski most, zbudowany przez Jezuitów. Po południu rejs po jeziorze Tana - największym w Etiopii - podziwianie fauny (możliwość zobaczenia pelikanów, rybołowów, i hipopotamów). Zwiedzanie XVI-wiecznych monastyrów na płw. Zege i na wyspach gdzie czas jakby zatrzymał się od momentu ich budowy: Kebran Gabryel (panowie) i Ente Jesus (panie). Powrót do Bahar Dar. Nocleg. 
DZIEŃ 5
Przejazd do Debarku – wrót do Parku Narodowego Gór Simien. Po drodze zwiedzanie Gonder (UNESCO) – miasta królewskiego znanego z kompleksu zamków i pałaców królewskich. Zwiedzane wszystkich królewskich pałaców, Łaźni Fasilidasa oraz pięknie zdobionego kościoła Debre Berhan Selassie, którego malowidła na ścianach i przede wszystkim na sklepieniu rozsławiły ten kościół w całym kraju. Krótka wizyta w wiosce Felaszy – żydów etiopskich. Nocleg. 
DZIEŃ 6
Jednodniowa wycieczka w Góry Simien (UNESCO). Przejazd z Debarku do bazy Sankanber (3280m. n.p.m.), podziwianie cudnych krajobrazów, przepastnych urwisk i wodospadów. Bliskie spotkania z endemicznymi dżeladami (pawianami o krwawiących sercach) oraz możliwość ujrzenia koziorożca abisyńskiego (walia ibex) i wilka etiopskiego (simien fox).  Po południu powrót do Debarku. Nocleg. 
DZIEŃ 7
Przejazd jedną z  najpiękniejszych górskich dróg w Etiopii do Aksum (UNESCO) – pierwszej stolicy Etiopii. pierwszej stolicy Etiopii. Tu narodziło się w V wieku chrześcijaństwo etiopskie, tu znajdują się największe odkrycia archeologiczne kraju, kilka z nich podobno pamięta czasy Królowej Saby i tu spoczywa Arka Przymierza. To trudna, czasochłonna, ale też, bez wątpienia, najpiękniejsza droga górska w Etiopii. Popołudniowe zwiedzanie najważniejszych zabytków Aksum. Zobaczymy stele nagrobne w kształcie wieżowców, pałace królewskie, cesarskie grobowce, łaźnie Królowej Saby oraz muzeum archeologiczne. Nocleg. 
DZIEŃ 8
Dodatkowe zwiedzanie miasta. Wizyta w kościele św. Marii z Syjonu. Tam został zbudowany pierwszy chrześcijański kościół na ziemi etiopskiej. Na jego terenie przechowywana jest do dziś najcenniejsza etiopska relikwia – Arka Przymierza. Koło południa przejazd do Hawzien–  miasteczka położonego w sercu prowincji Tigraj, sławnej z przepięknie malowanych, wyżłobionych w skale i czasami trudno dostępnych, tzw. „wiszących kościołów”. Po drodze zwiedzanie ruin świątyni w Yeha – najstarszej budowli w całej Etiopii. Jeśli jakakolwiek budowla pamięta czasy królowej Saby, to właśnie ta. A w Adigrat odwiedzimy  największy kościół katolicki w całym kraju z cennym malowidłem Sądu Ostatecznego pędzla Afewerk Tekle, najsławniejszego malarza Etiopii. Będzie możliwość rozmowy z księdzem proboszczem o sytuacji kościoła w Etiopii.Nocleg.                                                                                                                   
DZIEŃ 9
Całodzienne zwiedzanie wykutych w skale kościołów. Do lat 60. ubiegłego wieku prawie nie były one znane. Wówczas myślano, że ich jest niewiele ponad 10. Dziś wiadomo, że jest ich ponad 200. To ostatni ukryty klejnot Etiopii. Kościoły zaskakują nietuzinkowym położeniem i bogactwem wnętrz. Niektóre z nich są położone z dala od głównej drogi. Zobaczymy 2 wybrane kościoły (wybór będzie zależał od sprawności fizycznej i determinacji uczestników). Nawet bez zwiedzania kościołów pobyt w okolicach Hawzien może być uznany za w pełni udany. Po prostu jest tam wyjątkowo pięknie.  Nocleg. 
DZIEŃ 10
Przejazd górską drogą  do Lalibeli (UNESCO) – niewielkiej wioski położonej na wysokości ponad 2600 m. n.p.m. pośród wzgórz Lasta. To bez wątpienia najsławniejsza atrakcja turystyczna Etiopii. Tam okoliczne wulkaniczne skały zostały zamienione w zdobne kościoły. To właśnie tutaj miała powstać afrykańska Jerozolima. I powstała - za sprawą króla Lalibeli i zastępów Aniołów. A jak to wszystko się zdarzyło…, dowiemy się na miejscu. Nocleg. 
DZIEŃ 11
Zwiedzanie wszystkich jedenastu kościołów, pochodzących z XII wieku. Podziwianie majestatu i wyrafinowania, pięknych zdobień i precyzji budowlanej. Spacer po kamiennych mostkach, zagłębianie się w czeluść tuneli i odszukiwanie podobieństw z Jerozolimą, którą Lalibela przecież ma naśladować. Będzie też czas na zadumę w mrocznych wnętrzach skalnych świątyń. Nocleg. 
DZIEŃ 12
Całodzienny przejazd z Gór Lasta na Nizinę Afarską. I dalej do Awash. Zjedziemy ponad 2000 m. w dół. Stopniowo będzie coraz goręcej, a krajobrazy staną się monotonnie półpustynne. To będzie najdłuższy odcinek do przejechania podczas naszej wyprawy.  Po drodze spotkamy Afarów – najbardziej tajemnicze plemię Etiopii. Późnym popołudniem dotrzemy do Awash, niewielkiego miasteczka u wrót najstarszego parku narodowego Etiopii. Nocleg.                                                          
DZIEŃ 13
Poranne safari w Parku Narodowym Awash. Podziwianie unikatowych w tej części Afryki stad oryksów, gazeli Sommeringa, możliwość zobaczenia kudu, guźców, dropów, gerezy abisyńskiej oraz wielu gatunków ptaków. Wizyta nad bardzo żywiołowymi wodospadami na rzece Awash. Przejazd do najsławniejszego etiopskiego kurortu, znanego z gorących źródeł. To dawny rządowy ośrodek, dziś dostępny dla wszystkich. Odpoczynek, relaks, przygotowanie do podróży powrotnej do domu. Wylot z Addis Abeby do Polski.                                                                                                   
DZIEŃ 14
Lądowanie w Warszawie. Zakończenie pielgrzymki.
Uwagi
- Program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
- Program o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach św. 
- Dokument niezbędny do wyjazdu: paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrót
- Nie ma obowiązkowych szczepień,
- Szczepienia zalecane: żółta febra, żółtaczka A i B, błonica tężec, dur brzuszny.
- Szczepienie przeciw żółtej febrze nie jest obowiązkowe. a tylko zalecane. Ryzyko wystąpienia żółtej febry w     północnej Etiopii jest znikome. Nie potrzebna jest żółta książeczka
- Ryzyko związane z malarią jedynie w Bahar Dar i Awash. Pozostałe regiony – czyli  90 % pobytu wolne od   Malarii
- Na wydaki programowe nalezy przeznaczyć 350USD - nie podelga rozliczeniu

PIELGRZYMKA ETIOPIA SZLAKIEM ABISYŃSKICH ŚWIĄTYŃ

Program jest głównie skoncentrowany na miejscach związanych z początkami i późniejszym rozwojem etiopskiego chrześcijaństwa. Obejmuje on tzw. północny szlak historyczny, który wiedzie poprzez trzy dawne stolice abisyńskie i inne miejsca związane z kształtowaniem się religijnej i narodowej tożsamości kraju. Podczas pielgrzymki nie pominiemy zatem żadnej ze sztandarowych atrakcji takich jak: skalne kościoły w Lalibeli, monastyry na jeziorze Tana, pałace w Gonder, stele w Aksum oraz najważniejsze kościoły w Addis Abebie. Zobaczymy jednak znacznie więcej.

Ciekawostkami będą wizyty w skalnych kościołach prowincji Tigraj, w najstarszej w Etiopii świątyni w Yeha, w żydowskiej wiosce oraz w najstarszym meczecie. Odskocznią od zabytków i budowli sakralnych będzie wycieczka w przepiękne góry Simien, rejs po jeziorze, wizyta nad wodospadami Tis Isat, safari w najstarszym parku narodowym kraju oraz relaks przy gorących źródłach.

ADDIS ABEBA – BAHAR DAR – DEBRE LIBANOS – WODOSPADY TIS ISAT – GONDER - DEBARK – WIOSKA FELASZY – GÓRY SIMIEN – AKSUM – HAWZIEN – ADIGRAT – LALIBELA – AWASH – ADDIS ABEBA

PROGRAM RAMOWY /14 DNI

DZIEŃ 1

Spotkanie z Uczestnikami na lotnisku Okęcie w hali odlotów. Przelot Warszawa- Addis Abeba (przez jeden  europejskich portów). Nocleg.

DZIEŃ 2
Zwiedzanie stolicy Etiopii. To prawdziwa metropolia, siedziba wielu międzynarodowych instytucji m. in. Unii Afrykańskiej. Zwiedzanie dzielnicy Piazza – dzielnicy założonej kiedyś przez Włochów, dziś rozrywkowego centrum Addis i mekki globtroterów z całego świata. Zwiedzanie m.in. Kościoła św. Jerzego, tam koronowany był ostatni cesarz Etiopii- Haile Sellasie, muzeum kościelnego z bogatą kolekcją religijną i patriotyczną, pałacu Hajle Sellasie, katedry św. Trójcy, gdzie został pochowany ostatni cesarz Etiopii, Muzeum Narodowego (tam można zobaczyć szkielet naszej prababki – Lucy). Nocleg.

DZIEŃ 3
Przejazd do uniwersyteckiego miasta Bahar Dar położonego nad największym jeziorem Etiopii - J.Tana. Po drodze podziwianie przełomu Nilu Błękitnego, (często porównywanego z  Wielkim Kanionem w Ameryce) którego brzegi łącza dwa strategiczne mosty, z jednego z nich można podziwiać ten cud natury oraz krótki postój w Debre Libanos, niegdyś najważniejszego etiopskiego klasztoru – rozsławione przez świętego Tekle Haimanota, tzw. jednonogiego świętego. Nocleg. 

DZIEŃ 4
Wycieczka nad wodospady Tis Isat co znaczy „dymiąca woda” – drugich co do wielkości w Afryce. Spacer w towarzystwie dzieci, sprzedawców i samozwańczych przewodników na punkt widokowy, skąd rozpościera się widok na spienione warkocze Błękitnego Nilu. Trasa wiedzie przez XVI-wieczny portugalski most, zbudowany przez Jezuitów. Po południu rejs po jeziorze Tana - największym w Etiopii - podziwianie fauny (możliwość zobaczenia pelikanów, rybołowów, i hipopotamów). Zwiedzanie XVI-wiecznych monastyrów na płw. Zege i na wyspach gdzie czas jakby zatrzymał się od momentu ich budowy: Kebran Gabryel (panowie) i Ente Jesus (panie). Powrót do Bahar Dar. Nocleg. 

DZIEŃ 5
Przejazd do Debarku – wrót do Parku Narodowego Gór Simien. Po drodze zwiedzanie Gonder (UNESCO) – miasta królewskiego znanego z kompleksu zamków i pałaców królewskich. Zwiedzane wszystkich królewskich pałaców, Łaźni Fasilidasa oraz pięknie zdobionego kościoła Debre Berhan Selassie, którego malowidła na ścianach i przede wszystkim na sklepieniu rozsławiły ten kościół w całym kraju. Krótka wizyta w wiosce Felaszy – żydów etiopskich. Nocleg. 

DZIEŃ 6
Jednodniowa wycieczka w Góry Simien (UNESCO). Przejazd z Debarku do bazy Sankanber (3280m. n.p.m.), podziwianie cudnych krajobrazów, przepastnych urwisk i wodospadów. Bliskie spotkania z endemicznymi dżeladami (pawianami o krwawiących sercach) oraz możliwość ujrzenia koziorożca abisyńskiego (walia ibex) i wilka etiopskiego (simien fox).  Po południu powrót do Debarku. Nocleg. 

DZIEŃ 7
Przejazd jedną z  najpiękniejszych górskich dróg w Etiopii do Aksum (UNESCO) – pierwszej stolicy Etiopii. pierwszej stolicy Etiopii. Tu narodziło się w V wieku chrześcijaństwo etiopskie, tu znajdują się największe odkrycia archeologiczne kraju, kilka z nich podobno pamięta czasy Królowej Saby i tu spoczywa Arka Przymierza. To trudna, czasochłonna, ale też, bez wątpienia, najpiękniejsza droga górska w Etiopii. Popołudniowe zwiedzanie najważniejszych zabytków Aksum. Zobaczymy stele nagrobne w kształcie wieżowców, pałace królewskie, cesarskie grobowce, łaźnie Królowej Saby oraz muzeum archeologiczne. Nocleg. 

DZIEŃ 8
Dodatkowe zwiedzanie miasta. Wizyta w kościele św. Marii z Syjonu. Tam został zbudowany pierwszy chrześcijański kościół na ziemi etiopskiej. Na jego terenie przechowywana jest do dziś najcenniejsza etiopska relikwia – Arka Przymierza. Koło południa przejazd do Hawzien–  miasteczka położonego w sercu prowincji Tigraj, sławnej z przepięknie malowanych, wyżłobionych w skale i czasami trudno dostępnych, tzw. „wiszących kościołów”. Po drodze zwiedzanie ruin świątyni w Yeha – najstarszej budowli w całej Etiopii. Jeśli jakakolwiek budowla pamięta czasy królowej Saby, to właśnie ta. A w Adigrat odwiedzimy  największy kościół katolicki w całym kraju z cennym malowidłem Sądu Ostatecznego pędzla Afewerk Tekle, najsławniejszego malarza Etiopii. Będzie możliwość rozmowy z księdzem proboszczem o sytuacji kościoła w Etiopii.Nocleg.                                                                                                                   

DZIEŃ 9
Całodzienne zwiedzanie wykutych w skale kościołów. Do lat 60. ubiegłego wieku prawie nie były one znane. Wówczas myślano, że ich jest niewiele ponad 10. Dziś wiadomo, że jest ich ponad 200. To ostatni ukryty klejnot Etiopii. Kościoły zaskakują nietuzinkowym położeniem i bogactwem wnętrz. Niektóre z nich są położone z dala od głównej drogi. Zobaczymy 2 wybrane kościoły (wybór będzie zależał od sprawności fizycznej i determinacji uczestników). Nawet bez zwiedzania kościołów pobyt w okolicach Hawzien może być uznany za w pełni udany. Po prostu jest tam wyjątkowo pięknie.  Nocleg. 

DZIEŃ 10
Przejazd górską drogą  do Lalibeli (UNESCO) – niewielkiej wioski położonej na wysokości ponad 2600 m. n.p.m. pośród wzgórz Lasta. To bez wątpienia najsławniejsza atrakcja turystyczna Etiopii. Tam okoliczne wulkaniczne skały zostały zamienione w zdobne kościoły. To właśnie tutaj miała powstać afrykańska Jerozolima. I powstała - za sprawą króla Lalibeli i zastępów Aniołów. A jak to wszystko się zdarzyło…, dowiemy się na miejscu. Nocleg. 

DZIEŃ 11
Zwiedzanie wszystkich jedenastu kościołów, pochodzących z XII wieku. Podziwianie majestatu i wyrafinowania, pięknych zdobień i precyzji budowlanej. Spacer po kamiennych mostkach, zagłębianie się w czeluść tuneli i odszukiwanie podobieństw z Jerozolimą, którą Lalibela przecież ma naśladować. Będzie też czas na zadumę w mrocznych wnętrzach skalnych świątyń. Nocleg. 

DZIEŃ 12
Całodzienny przejazd z Gór Lasta na Nizinę Afarską. I dalej do Awash. Zjedziemy ponad 2000 m. w dół. Stopniowo będzie coraz goręcej, a krajobrazy staną się monotonnie półpustynne. To będzie najdłuższy odcinek do przejechania podczas naszej wyprawy.  Po drodze spotkamy Afarów – najbardziej tajemnicze plemię Etiopii. Późnym popołudniem dotrzemy do Awash, niewielkiego miasteczka u wrót najstarszego parku narodowego Etiopii. Nocleg.                                                          

DZIEŃ 13
Poranne safari w Parku Narodowym Awash. Podziwianie unikatowych w tej części Afryki stad oryksów, gazeli Sommeringa, możliwość zobaczenia kudu, guźców, dropów, gerezy abisyńskiej oraz wielu gatunków ptaków. Wizyta nad bardzo żywiołowymi wodospadami na rzece Awash. Przejazd do najsławniejszego etiopskiego kurortu, znanego z gorących źródeł. To dawny rządowy ośrodek, dziś dostępny dla wszystkich. Odpoczynek, relaks, przygotowanie do podróży powrotnej do domu. Wylot z Addis Abeby do Polski.            

DZIEŃ 14
Lądowanie w Warszawie. Zakończenie pielgrzymki.

Uwagi
- Program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
- Program o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach św. 
- Dokument niezbędny do wyjazdu: paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrót
- Nie ma obowiązkowych szczepień,
- Szczepienia zalecane: żółta febra, żółtaczka A i B, błonica tężec, dur brzuszny.
- Szczepienie przeciw żółtej febrze nie jest obowiązkowe. a tylko zalecane. Ryzyko wystąpienia żółtej febry w     północnej Etiopii jest znikome. Nie potrzebna jest żółta książeczka
- Ryzyko związane z malarią jedynie w Bahar Dar i Awash. Pozostałe regiony – czyli  90 % pobytu wolne od   Malarii
- Na wydaki programowe nalezy przeznaczyć 350USD - nie podelga rozliczeniu

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

+ 350 USD płatne na miejscu

Zakwaterowanie

Hotel star star

12 noclegów w hotelach **/***, 1 nocleg w hotelu turystycznym, pokoje 2 osobowe z łazienkami

Wyżywienie

śniadanie i obiadokolacja (HB)

13 śniadań, 13 obiadokolacji

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Samolot

Miejscowość Kod miasta/lotniska
Warszawa WAW

Cena zawiera

- przelot samolotem na trasie Polska – Etiopia – Polska wraz z opłatami lotniskowymi
- przejazd komfortowym busem,
- 12 noclegów w hotelach **/***, 1 nocleg w hotelu turystycznym, pokoje 2 osobowe z łazienkami
- 13 śniadań, 13 obiadokolacji
- opiekę i informację turystyczną pilota
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i przewodników lokalnych
- opłaty drogowe
- obowiązkowe napiwki
- wizę etiopska
- ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 25 000 € i NNW do 2 000 €, do 10 000 zł w RP

- przelot samolotem na trasie Polska – Etiopia – Polska wraz z opłatami lotniskowymi
- przejazd komfortowym busem,
- 12 noclegów w hotelach **/***, 1 nocleg w hotelu turystycznym, pokoje 2 osobowe z łazienkami
- 13 śniadań, 13 obiadokolacji
- opiekę i informację turystyczną pilota
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i przewodników lokalnych
- opłaty drogowe
- obowiązkowe napiwki
- wizę etiopska
- ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 25 000 € i NNW do 2 000 €, do 10 000 zł w RP

Cena nie zawiera

Świadczeń nie wymienionych w ofercie

comments powered by Disqus
Nasze marki:

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-18:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.