w naszej ofercie: 12614 imprez, 11562 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Pielgrzymka do Gruzji z odpoczynkiem w Batumi - 11 dni samolot z Warszawy
Wszystko o tej ofercie wie:

PIELGRZYMKA DO GRUZJI Z ODPOCZYNKIEM W BATUMI - 11 DNI SAMOLOT Z WARSZAWY

Pielgrzymka do Gruzji z wypoczynkiem w Batumi 2019, samolotowa pielgrzymka do Gruzji z Warszawy

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja (HB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
205441471
oferta w pdf
  • Szczegóły oferty
  • Zadaj pytanie
  • Oceń ofertę (Ocen: 0)
  • ZAMÓWIENIE WSTĘPNE
PIELGRZYMKA DO GRUZJI Z ODPOCZYNKIEM W BATUMI - 11 DNI SAMOLOT Z WARSZAWY
Pielgrzymka do Gruzji z wypoczynkiem w Batumi 2019, samolotowa pielgrzymka do Gruzji z Warszawy
Odkryj z nami korzenie chrześcijańskiej Europy
GRUZJA - Ziemia wybrana przez Boga 
To wspaniałe szczyty Kaukazu, rozległe stepy, niedostępne prastare górskie wioski, śmiało poprowadzone górskie drogi, legendarne „wieże z kamienia” i skalne miasta. To kraj pełen średniowiecznych monastyrów, historycznych miejsc, słynący z produkcji doskonałych win i przepysznej lokalnej kuchni. A przede wszystkim  ludzie, którzy wręcz kochają Polaków. 
Jeden z pierwszych, polskich girls bandów, Filipinki, w 1964 roku śpiewał tak: 
„Batumi, ech Batumi. Herbaciane pola Batumi. 
Cykadami dźwięczący świt. Świadkiem był szczęścia chwil"  Ku uciesze przyjezdnych z Polski, szlagieru można czasem posłuchać, w samym sercu gruzińskiego miasta, przy "śpiewających fontannach". Uchodzący dawniej za synonim egzotyki i łączy się ze szczególną sympatią, jaką miejscowi darzą Polaków. 
Tego nie można przegapić, to wszystko czeka na Ciebie! 
Bogaty i sprawdzony program zwiedzania:
TBILISI – KACHETIA – BODBE – SIGHNAGHI – GURDŻAANI – MCCHETA  – ANANURI – GUDAURI – GRUZIŃSKA DROGA WOJENNA – KAUKAZ – STEPANTSMINDA/KAZBEGI – SNO – GORI – UPLISCICHE – KUTAISI – BATUMI – BORDŻOMI
Grupie będzie towarzyszył pilot i kapłan
RAMOWY PROGRAM WYJAZDU 
Dzień 1: WYLOT Z WARSZAWY, TBILISI (środa 18.09.2019)
Zbiórka na lotnisku w Warszawie o godz. 20.00. Odprawa biletowo-bagażowo-paszportowa. Wylot z Warszawy do Tbilisi o godz. 22.25. Przylot do stolicy Gruzji o godz. 04.05 (czas lokalny +2h).
DZIEŃ 2: TBILISI
Nocny transfer do hotelu w Tbilisi. Wczesne zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek w pokojach, późne śniadanie. Następnie rozpoczniemy zwiedzanie Tbilisi, stolicy i największego miasta Gruzji. Miasto zajmuje powierzchnię 372 km kw. i liczy ok. miliona mieszkańców. Powstało w V wieku naszej ery za panowania Wachtang Gorgasali, gruzińskiego króla Kartli (Iberia). Zobaczymy cerkiew i most Metechi, dalej udamy się do dzielnicy łaźni tureckich, zobaczymy górującą nad miastem starożytną twierdzę Narikala, do której wjedziemy kolejką linową. Następnie nawiedzimy katedrę Sioni z oryginałem krzyża św. Nino i relikwiami apostoła św. Tomasza. Dzień zakończymy Mszą Św. na starówce i przejażdżką autokarem wzdłuż Alei Rustawelego - reprezentacyjnym bulwarze stolicy z historyczną XIX w. zabudową, jednocześnie najdłuższą ulicą w Tbilisi rozciągającą się pomiędzy placem Wolności, a placem Rewolucji Róż. Znajduje się przy niej m.in. stary parlament, Muzeum Narodowe, jak również liczne galerie, teatry i kawiarnie. W tym dniu nawiedzimy również główną katedrę gruzińską – Sobór Trójcy Świętej, znaną jako "Budowla Tysiąclecia" i będącą największą prawosławną katedrą w Gruzji oraz na całym Kaukazie, mierząca prawie 100 metrów wysokości.
Wieczorem przejedziemy na powitalną obiadokolację do restauracji ze słynnymi tańcami gruzińskim. Powrót na nocleg do hotelu w Tbilisi.
DZIEŃ 3: KACHETIA – BODBE, SIGHNAGHI, GURDŻAANI
Po śniadaniu i Mszy Św. w kościele Św. Piotra i Pawła, przejedziemy do regionu Kachetia - do klasztoru w Bodbe i cudownego źródełka, jednego z miejsc pielgrzymkowych Gruzinów, gdzie w lokalnym monastyrze pochowane są relikwie św. Nino, patronki Gruzji. Następnie przejedziemy na zwiedzanie miejscowości Sighnaghi - jednego z głównych miast w regionie Kachetia słynącym z produkcji słynnych na cały świat wysokiej klasy win gruzińskich. Oprócz bogatych tradycji winiarskich w Sighnaghi na uwagę zasługuje malowniczo położona twierdza oraz mury miejskie uznawane za jedne z najbardziej solidnych systemów obronnych w Gruzji. Miasto znane jest ze swego przepięknego tarasowego położenia na zboczu góry, wąskich uliczek oraz okazałej twierdzy z 28 basztami. Otwiera się stąd niezapomniany widok na Dolinę Alazani. Następnie przejedziemy do Gurdżaani na obiad (wyjątkowo zamiast obiadokolacji) z daniami regionalnymi w miejscu z degustacją wina i czaczy (gruzińskiej wódki). Będzie również pokaz technologii wytwarzania wina oraz czurczcheli. Ten obiad (tzw. gruzińska supra) odbędzie się w towarzystwie Tamady wznoszącego toasty. Wieczorem powrócimy do stolicy Gruzji i chętnych zapraszamy na spacer po nocnym Tbilisi (czas wolny na zakup pamiątek itp.). Chętni za dodatkową niewielką opłatą będą mieli również możliwość zakosztowania relaksu w łaźniach tureckich. Późnym wieczorem powrót na nocleg do hotelu w Tbilisi (taxi we własnym zakresie, koszt ok. 10 lari).
DZIEŃ 4: MCCHETA, ANANURI, GUDAURI
Po śniadaniu i Mszy Św. w kościele Św. Piotra i Pawła, przejedziemy do Mcchety, dawnej stolicy Gruzji i kolebki jej chrześcijaństwa, centrum religijnego Gruzji liczącego 3000 lat. Na miejscu zobaczymy wpisany na listę UNESCO - Monastyr Dżwari (VI w.) i katedrę Sweticchoweli (XI w.), gdzie znajdują się szaty Chrystusa. Dzięki temu Mcchetę nazywają Drugą Jerozolimą. Oprócz tego znajduje się tu płaszcz proroka Eliasza i stopa apostoła Andrzeja. Następnie dotrzemy do twierdzy Ananuri, która wznosi się lekko ponad brzegi rzeki Aragwi, na której stoi tama wodna dostarczająca ogromne ilości energii do zasilenia kraju. Twierdza znajduje się na początku Gruzińskiej Drogi Wojennej i jest jedną z największych atrakcji turystycznych Gruzji, gdzie można zakupić wiele lokalnych pamiątek. Wieczorem dotrzemy do Gudauri, czyli słynnego gruzińskiego kurortu narciarskiego leżącego w górach Kaukazu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu.
DZIEŃ 5: KAUKAZ, STEPANCMINDA/KAZBEGI, SNO, GUDAURI
Po śniadaniu wyruszymy Gruzińską Drogę Wojenną, która przecina grzbiet Kaukazu, łącząc Tbilisi z Rosją. Przez Przełęcz Krzyżową dojedziemy do Stapancmindy (dawniej Kazbegi) i wioski Gergeti, w której znajduje się prawosławny klasztor Cminda Sameba (Świętej Trójcy), powszechnie określany jako „Gergeti“ (od nazwy wzgórza świątynnego, na którym stoi). W licznych wydawnictwach poświęconych Gruzji właśnie ta świątynia widnieje na okładce. Bez wątpienia kościół Gergeti i okoliczne góry tworzą jeden z kilku najwspanialszych widoków na Kaukazie. Klasztor stoi na wysokości 2170 m n.p.m., do którego dotrzemy samochodami terenowymi po niezwykle krętych drogach. To właśnie tu w przeszłości przechowywano krzyż św. Nino. Po wschodniej stronie klasztoru znajduje się głęboka kotlina, w której leży miasto Kazbegi, zaś po przeciwnej stronie góruje majestatyczny, drzemiący wulkan Mkinwarcweri, czyli Kazbe (5047 m n.p.m.). To jeden z najwyższych i najpiękniejszych szczytów na Kaukazie. Dla Gruzinów Mkinwarcweri, to "Zamarznięty Szczyt", lub „Lodowy Szczyt” i właśnie najokazalej prezentuje się z miejscowości Stepancminda. Następnie przejedziemy do doliny Sno. Właśnie stąd pochodzi Katalikos Patriarch Gruzji – Eliasz II. Przystanek i krótki spacer na zdjęcia w otoczeniu pięknych gór. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu w Gudauri. W tym dniu Msza Św. w terenie lub na terenie hotelu.
DZIEŃ 6: UPLISCICHE, GORI, KUTAISI
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, następnie udamy się na zwiedzanie Uplisciche, skalnego miasta funkcjonującego już od niemal 3 tysięcy lat! Ten kompleks zabytków z czasów głębokiej starożytności znajduje się na skalistym brzegu rzeki Mtkwari, jest to największe miasto skalne na terenie Gruzji. Składa się z wielu imponujących rozmiarem systemów pomieszczeń, często rozlokowanych na kilku poziomach, połączonych korytarzami lub schodami. Po drodze postój w mieście Gori, które znane jest na całym świecie jako miejsce urodzin Stalina, w którym obecnie znajduje się jego muzeum, zobaczyć można również wagon, którym dyktator pojechał na konferencję do Poczdamu (wstęp dla chętnych za dodatkową opłatą ok. 15 lari/osoby). Następnie przejedziemy do Kutaisi - drugiego co do wielkości miasta Gruzji. Udamy się na Wzgórze Świątyni Bagrati (XI w), która odgrywała wielką rolę jako ośrodek zjednoczenia Gruzji w XI stuleciu. Świątynia została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Kutaisi, a następnie przejedziemy na obiadokolację do restauracji. Powrót na nocleg do hotelu. W tym dniu Msza Św. w terenie lub na terenie hotelu.
DZIEŃ 7: KUTAISI, BATUMI
Po śniadaniu zatrzymamy się przy bazarku, gdzie zakupić można świeże warzywa i owoce, przyprawy gruzińskie oraz sery. Następnie przejedziemy na zwiedzanie barwnej Jaskini Prometeusza z niesamowitymi formami skalnymi. Następnie udamy się w kierunku Batumi, które jest dziś najsłynniejszym kurortem nadmorskim Gruzji. Powszechnie znane są tamtejsze plaże oraz jedna z najdłuższych na świecie promenada przyciągająca rzesze turystów. Podziwiać tam można także urokliwe uliczki, eleganckie kamienice, świątynie różnych wyznań i subtropikalną roślinność. Śpiewające fontanny i inne różnorodne atrakcje - wszystko to czyni miasto pełnym życia i niepowtarzalnym. Znajduje się tam stara i nowa część miasta, promenada z Wieżą Alfabetu i rzeźbą "Ali i Nino", plac i statua Medei nawiązująca do mitu o złotym runie, a także aleja im. Marii i Lecha Kaczyńskich. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu. Następnie obiadokolacja, a po niej dla chętnych spacer po nocnym Batumi. Powrót na nocleg do hotelu. W tym dniu Msza Św. w terenie lub na terenie hotelu lub w miarę możliwości w kościółku w Batumi lub Kutaisi.
DZIEŃ 8: BATUMI
Po śniadaniu zwiedzanie Ogrodu Botanicznego w Batumi, który położony jest nad samym brzegiem Morza Czarnego. Spacer pośród ponad 5 000 gatunków roślin zebranych na niemal wszystkich kontynentach pozwoli odpocząć od miejskiego zgiełku i słońca. Ścieżka dla zwiedzających wije się serpentynami, ale na zwiedzających czekają również dodatkowo płatne meleksy. Jest to jeden z największych i najbogatszych w różnorodne gatunki ogrodów botanicznych na świecie. Rośliny ułożone są strefami, jest przyroda czarnomorska, kaukaska, ale także sekcja Himalajów, rozbudowane ogrody japońskie i chińskie, a także herbaciany żywopłot. Po południu czas wolny. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu. W tym dniu Msza Św. w terenie lub na terenie hotelu lub w miarę możliwości w liwości w kościółku w Batumi.
DZIEŃ 9: BATUMI
Śniadanie w hotelu. Następnie czas wolny, a po południu: dla chętnych wjazd kolejką gondolową „Argo”, z której roztaczają się piękne widoki na okolicę (ok. 15 lari/osoby w dwie strony) lub dla chętnych wizyta w Delfinarium (ok. 15-20 lari/osoby), które oferuje wspaniałe pokazy z delfinami w roli głównej i niezapomniane chwile dla odwiedzających. To idealna atrakcja turystyczna dla miłośników bliskiego kontaktu z naturą. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu. W tym dniu Msza Św. w terenie lub na terenie hotelu lub w miarę możliwości w kościółku w Batumi.
DZIEŃ 10: BORDŻOMI, TBILISI
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, następnie udamy się do Tbilisi. Po drodze odwiedzimy Bordżomi, czyli słynne gruzińskie uzdrowisko, gdzie skosztujemy wody mineralnej ze źródła w Parku Wód Mineralnych. Poczujemy się trochę jak kuracjusze w otoczeniu wysokogórskich krajobrazów. Wieczorem dotrzemy do hotelu w Tbilisi. Następnie udamy się na pożegnalną obiadokolację do restauracji, po której będzie krótki odpoczynek w hotelu. W tym dniu Msza Św. w terenie.
DZIEŃ 11: POWRÓT DO WARSZAWY (sobota 28.09.2019)
Po północy wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Wylot z Tbilisi o godz. 04.55. Przylot do Warszawy o godz. 06.40. Pożegnanie z pilotem i zakończenie pielgrzymki.
WAŻNE INFORMACJE:
1. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów.
2. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze LOT. W przypadku zmiany godzin przelotów Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie, zwłaszcza w pierwszym i ostatnim dniu.
3. Prosimy o zabranie WAŻNEGO DOKUMENTU TOŻSAMOŚCI, może być dowód osobisty!
4. Oferta skalkulowana dla grupy minimum 47 osób. Przy mniejszej liczbie osób cena w PLN i USD będzie wyższa.
5. Waluta w Gruzji: lari gruzińskie, podział: 1 LARI = 100 TETRI, kod waluty: GEL.
6. Kurs wymiany lari gruzińskiego 1 USD - 2,5 LARI, 1 PLN - 0,70 LARI.

PIELGRZYMKA DO GRUZJI Z ODPOCZYNKIEM W BATUMI - 11 DNI SAMOLOT Z WARSZAWY
Pielgrzymka do Gruzji z wypoczynkiem w Batumi 2019, samolotowa pielgrzymka do Gruzji z Warszawy

Odkryj z nami korzenie chrześcijańskiej Europy

GRUZJA - Ziemia wybrana przez Boga 
To wspaniałe szczyty Kaukazu, rozległe stepy, niedostępne prastare górskie wioski, śmiało poprowadzone górskie drogi, legendarne „wieże z kamienia” i skalne miasta. To kraj pełen średniowiecznych monastyrów, historycznych miejsc, słynący z produkcji doskonałych win i przepysznej lokalnej kuchni. A przede wszystkim  ludzie, którzy wręcz kochają Polaków. 

Jeden z pierwszych, polskich girls bandów, Filipinki, w 1964 roku śpiewał tak: 
„Batumi, ech Batumi. Herbaciane pola Batumi. 
Cykadami dźwięczący świt. Świadkiem był szczęścia chwil"  Ku uciesze przyjezdnych z Polski, szlagieru można czasem posłuchać, w samym sercu gruzińskiego miasta, przy "śpiewających fontannach".
Uchodzący dawniej za synonim egzotyki i łączy się ze szczególną sympatią, jaką miejscowi darzą Polaków. 

Tego nie można przegapić, to wszystko czeka na Ciebie! 

Bogaty i sprawdzony program zwiedzania:
TBILISI – KACHETIA – BODBE – SIGHNAGHI – GURDŻAANI – MCCHETA  – ANANURI – GUDAURI – GRUZIŃSKA DROGA WOJENNA – KAUKAZ – STEPANTSMINDA/KAZBEGI – SNO – GORI – UPLISCICHE – KUTAISI – BATUMI – BORDŻOMI

Grupie będzie towarzyszył pilot i kapłan

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU 

Dzień 1: WYLOT Z WARSZAWY, TBILISI (środa 18.09.2019)
Zbiórka na lotnisku w Warszawie o godz. 20.00. Odprawa biletowo-bagażowo-paszportowa. Wylot z Warszawy do Tbilisi o godz. 22.25. Przylot do stolicy Gruzji o godz. 04.05 (czas lokalny +2h).

DZIEŃ 2: TBILISI
Nocny transfer do hotelu w Tbilisi. Wczesne zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek w pokojach, późne śniadanie. Następnie rozpoczniemy zwiedzanie Tbilisi, stolicy i największego miasta Gruzji. Miasto zajmuje powierzchnię 372 km kw. i liczy ok. miliona mieszkańców. Powstało w V wieku naszej ery za panowania Wachtang Gorgasali, gruzińskiego króla Kartli (Iberia). Zobaczymy cerkiew i most Metechi, dalej udamy się do dzielnicy łaźni tureckich, zobaczymy górującą nad miastem starożytną twierdzę Narikala, do której wjedziemy kolejką linową. Następnie nawiedzimy katedrę Sioni z oryginałem krzyża św. Nino i relikwiami apostoła św. Tomasza. Dzień zakończymy Mszą Św. na starówce i przejażdżką autokarem wzdłuż Alei Rustawelego - reprezentacyjnym bulwarze stolicy z historyczną XIX w. zabudową, jednocześnie najdłuższą ulicą w Tbilisi rozciągającą się pomiędzy placem Wolności, a placem Rewolucji Róż. Znajduje się przy niej m.in. stary parlament, Muzeum Narodowe, jak również liczne galerie, teatry i kawiarnie. W tym dniu nawiedzimy również główną katedrę gruzińską – Sobór Trójcy Świętej, znaną jako "Budowla Tysiąclecia" i będącą największą prawosławną katedrą w Gruzji oraz na całym Kaukazie, mierząca prawie 100 metrów wysokości.
Wieczorem przejedziemy na powitalną obiadokolację do restauracji ze słynnymi tańcami gruzińskim. Powrót na nocleg do hotelu w Tbilisi.

DZIEŃ 3: KACHETIA – BODBE, SIGHNAGHI, GURDŻAANI
Po śniadaniu i Mszy Św. w kościele Św. Piotra i Pawła, przejedziemy do regionu Kachetia - do klasztoru w Bodbe i cudownego źródełka, jednego z miejsc pielgrzymkowych Gruzinów, gdzie w lokalnym monastyrze pochowane są relikwie św. Nino, patronki Gruzji. Następnie przejedziemy na zwiedzanie miejscowości Sighnaghi - jednego z głównych miast w regionie Kachetia słynącym z produkcji słynnych na cały świat wysokiej klasy win gruzińskich. Oprócz bogatych tradycji winiarskich w Sighnaghi na uwagę zasługuje malowniczo położona twierdza oraz mury miejskie uznawane za jedne z najbardziej solidnych systemów obronnych w Gruzji. Miasto znane jest ze swego przepięknego tarasowego położenia na zboczu góry, wąskich uliczek oraz okazałej twierdzy z 28 basztami. Otwiera się stąd niezapomniany widok na Dolinę Alazani. Następnie przejedziemy do Gurdżaani na obiad (wyjątkowo zamiast obiadokolacji) z daniami regionalnymi w miejscu z degustacją wina i czaczy (gruzińskiej wódki). Będzie również pokaz technologii wytwarzania wina oraz czurczcheli. Ten obiad (tzw. gruzińska supra) odbędzie się w towarzystwie Tamady wznoszącego toasty. Wieczorem powrócimy do stolicy Gruzji i chętnych zapraszamy na spacer po nocnym Tbilisi (czas wolny na zakup pamiątek itp.). Chętni za dodatkową niewielką opłatą będą mieli również możliwość zakosztowania relaksu w łaźniach tureckich. Późnym wieczorem powrót na nocleg do hotelu w Tbilisi (taxi we własnym zakresie, koszt ok. 10 lari).

DZIEŃ 4: MCCHETA, ANANURI, GUDAURI
Po śniadaniu i Mszy Św. w kościele Św. Piotra i Pawła, przejedziemy do Mcchety, dawnej stolicy Gruzji i kolebki jej chrześcijaństwa, centrum religijnego Gruzji liczącego 3000 lat. Na miejscu zobaczymy wpisany na listę UNESCO - Monastyr Dżwari (VI w.) i katedrę Sweticchoweli (XI w.), gdzie znajdują się szaty Chrystusa. Dzięki temu Mcchetę nazywają Drugą Jerozolimą. Oprócz tego znajduje się tu płaszcz proroka Eliasza i stopa apostoła Andrzeja. Następnie dotrzemy do twierdzy Ananuri, która wznosi się lekko ponad brzegi rzeki Aragwi, na której stoi tama wodna dostarczająca ogromne ilości energii do zasilenia kraju. Twierdza znajduje się na początku Gruzińskiej Drogi Wojennej i jest jedną z największych atrakcji turystycznych Gruzji, gdzie można zakupić wiele lokalnych pamiątek. Wieczorem dotrzemy do Gudauri, czyli słynnego gruzińskiego kurortu narciarskiego leżącego w górach Kaukazu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 5: KAUKAZ, STEPANCMINDA/KAZBEGI, SNO, GUDAURI
Po śniadaniu wyruszymy Gruzińską Drogę Wojenną, która przecina grzbiet Kaukazu, łącząc Tbilisi z Rosją. Przez Przełęcz Krzyżową dojedziemy do Stapancmindy (dawniej Kazbegi) i wioski Gergeti, w której znajduje się prawosławny klasztor Cminda Sameba (Świętej Trójcy), powszechnie określany jako „Gergeti“ (od nazwy wzgórza świątynnego, na którym stoi). W licznych wydawnictwach poświęconych Gruzji właśnie ta świątynia widnieje na okładce. Bez wątpienia kościół Gergeti i okoliczne góry tworzą jeden z kilku najwspanialszych widoków na Kaukazie. Klasztor stoi na wysokości 2170 m n.p.m., do którego dotrzemy samochodami terenowymi po niezwykle krętych drogach. To właśnie tu w przeszłości przechowywano krzyż św. Nino. Po wschodniej stronie klasztoru znajduje się głęboka kotlina, w której leży miasto Kazbegi, zaś po przeciwnej stronie góruje majestatyczny, drzemiący wulkan Mkinwarcweri, czyli Kazbe (5047 m n.p.m.). To jeden z najwyższych i najpiękniejszych szczytów na Kaukazie. Dla Gruzinów Mkinwarcweri, to "Zamarznięty Szczyt", lub „Lodowy Szczyt” i właśnie najokazalej prezentuje się z miejscowości Stepancminda. Następnie przejedziemy do doliny Sno. Właśnie stąd pochodzi Katalikos Patriarch Gruzji – Eliasz II. Przystanek i krótki spacer na zdjęcia w otoczeniu pięknych gór. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu w Gudauri. W tym dniu Msza Św. w terenie lub na terenie hotelu.

DZIEŃ 6: UPLISCICHE, GORI, KUTAISI
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, następnie udamy się na zwiedzanie Uplisciche, skalnego miasta funkcjonującego już od niemal 3 tysięcy lat! Ten kompleks zabytków z czasów głębokiej starożytności znajduje się na skalistym brzegu rzeki Mtkwari, jest to największe miasto skalne na terenie Gruzji. Składa się z wielu imponujących rozmiarem systemów pomieszczeń, często rozlokowanych na kilku poziomach, połączonych korytarzami lub schodami. Po drodze postój w mieście Gori, które znane jest na całym świecie jako miejsce urodzin Stalina, w którym obecnie znajduje się jego muzeum, zobaczyć można również wagon, którym dyktator pojechał na konferencję do Poczdamu (wstęp dla chętnych za dodatkową opłatą ok. 15 lari/osoby). Następnie przejedziemy do Kutaisi - drugiego co do wielkości miasta Gruzji. Udamy się na Wzgórze Świątyni Bagrati (XI w), która odgrywała wielką rolę jako ośrodek zjednoczenia Gruzji w XI stuleciu. Świątynia została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Kutaisi, a następnie przejedziemy na obiadokolację do restauracji. Powrót na nocleg do hotelu. W tym dniu Msza Św. w terenie lub na terenie hotelu.

DZIEŃ 7: KUTAISI, BATUMI
Po śniadaniu zatrzymamy się przy bazarku, gdzie zakupić można świeże warzywa i owoce, przyprawy gruzińskie oraz sery. Następnie przejedziemy na zwiedzanie barwnej Jaskini Prometeusza z niesamowitymi formami skalnymi. Następnie udamy się w kierunku Batumi, które jest dziś najsłynniejszym kurortem nadmorskim Gruzji. Powszechnie znane są tamtejsze plaże oraz jedna z najdłuższych na świecie promenada przyciągająca rzesze turystów. Podziwiać tam można także urokliwe uliczki, eleganckie kamienice, świątynie różnych wyznań i subtropikalną roślinność. Śpiewające fontanny i inne różnorodne atrakcje - wszystko to czyni miasto pełnym życia i niepowtarzalnym. Znajduje się tam stara i nowa część miasta, promenada z Wieżą Alfabetu i rzeźbą "Ali i Nino", plac i statua Medei nawiązująca do mitu o złotym runie, a także aleja im. Marii i Lecha Kaczyńskich. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu. Następnie obiadokolacja, a po niej dla chętnych spacer po nocnym Batumi. Powrót na nocleg do hotelu. W tym dniu Msza Św. w terenie lub na terenie hotelu lub w miarę możliwości w kościółku w Batumi lub Kutaisi.

DZIEŃ 8: BATUMI
Po śniadaniu zwiedzanie Ogrodu Botanicznego w Batumi, który położony jest nad samym brzegiem Morza Czarnego. Spacer pośród ponad 5 000 gatunków roślin zebranych na niemal wszystkich kontynentach pozwoli odpocząć od miejskiego zgiełku i słońca. Ścieżka dla zwiedzających wije się serpentynami, ale na zwiedzających czekają również dodatkowo płatne meleksy. Jest to jeden z największych i najbogatszych w różnorodne gatunki ogrodów botanicznych na świecie. Rośliny ułożone są strefami, jest przyroda czarnomorska, kaukaska, ale także sekcja Himalajów, rozbudowane ogrody japońskie i chińskie, a także herbaciany żywopłot. Po południu czas wolny. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu. W tym dniu Msza Św. w terenie lub na terenie hotelu lub w miarę możliwości w liwości w kościółku w Batumi.


DZIEŃ 9: BATUMI
Śniadanie w hotelu. Następnie czas wolny, a po południu: dla chętnych wjazd kolejką gondolową „Argo”, z której roztaczają się piękne widoki na okolicę (ok. 15 lari/osoby w dwie strony) lub dla chętnych wizyta w Delfinarium (ok. 15-20 lari/osoby), które oferuje wspaniałe pokazy z delfinami w roli głównej i niezapomniane chwile dla odwiedzających. To idealna atrakcja turystyczna dla miłośników bliskiego kontaktu z naturą. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu. W tym dniu Msza Św. w terenie lub na terenie hotelu lub w miarę możliwości w kościółku w Batumi.

DZIEŃ 10: BORDŻOMI, TBILISI
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, następnie udamy się do Tbilisi. Po drodze odwiedzimy Bordżomi, czyli słynne gruzińskie uzdrowisko, gdzie skosztujemy wody mineralnej ze źródła w Parku Wód Mineralnych. Poczujemy się trochę jak kuracjusze w otoczeniu wysokogórskich krajobrazów. Wieczorem dotrzemy do hotelu w Tbilisi. Następnie udamy się na pożegnalną obiadokolację do restauracji, po której będzie krótki odpoczynek w hotelu. W tym dniu Msza Św. w terenie.

DZIEŃ 11: POWRÓT DO WARSZAWY (sobota 28.09.2019)
Po północy wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Wylot z Tbilisi o godz. 04.55. Przylot do Warszawy o godz. 06.40. Pożegnanie z pilotem i zakończenie pielgrzymki.

WAŻNE INFORMACJE:
1. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów.
2. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze LOT. W przypadku zmiany godzin przelotów Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie, zwłaszcza w pierwszym i ostatnim dniu.
3. Prosimy o zabranie WAŻNEGO DOKUMENTU TOŻSAMOŚCI, może być dowód osobisty!
4. Oferta skalkulowana dla grupy minimum 47 osób. Przy mniejszej liczbie osób cena w PLN i USD będzie wyższa.
5. Waluta w Gruzji: lari gruzińskie, podział: 1 LARI = 100 TETRI, kod waluty: GEL.
6. Kurs wymiany lari gruzińskiego 1 USD - 2,5 LARI, 1 PLN - 0,70 LARI.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Zniżki i dopłaty

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji : Dopłata 210 PLN

Zakwaterowanie

Hotel star star star

10 noclegów w hotelach 3*/4* (pokoje 2 lub 3-osobowe z łazienkami)

Wyżywienie

śniadanie i obiadokolacja (HB)

wyżywienie 2 x dziennie: 9 śniadań, 9 obiadokolacji (w hotelach i lokalnych restauracjach)

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Samolot

Miejscowość
Warszawa

Cena zawiera

- przelot LOT-em na trasie: Warszawa-Tbilisi-Warszawa, bagaż rejestrowany, opłaty lotniskowe, paliwowe itp
- 10 noclegów w hotelach 3*/4* (pokoje 2 lub 3-osobowe z łazienkami)
- wyżywienie 2 x dziennie: 9 śniadań, 9 obiadokolacji (w hotelach i lokalnych restauracjach)
- transport turystycznym gruzińskim autokarem
- ubezpieczenie KL 30 000 EUR, NNW 15 000 PLN, choroby przewlekle i nowotworowe, bagaż 800 PLN
- opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie pielgrzymki
- opiekę polskojęzycznego przewodnika lokalnego na terenie Gruzji
- rezerwację mszy świętych w szczególnych miejscach na trasie zwiedzania (w kościołach/kaplicach, w terenie na łonie natury lub na terenie hotelu)
- podatek VAT

- przelot LOT-em na trasie: Warszawa-Tbilisi-Warszawa, bagaż rejestrowany, opłaty lotniskowe, paliwowe itp
- 10 noclegów w hotelach 3*/4* (pokoje 2 lub 3-osobowe z łazienkami)
- wyżywienie 2 x dziennie: 9 śniadań, 9 obiadokolacji (w hotelach i lokalnych restauracjach)
- transport turystycznym gruzińskim autokarem
- ubezpieczenie KL 30 000 EUR, NNW 15 000 PLN, choroby przewlekle i nowotworowe, bagaż 800 PLN
- opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie pielgrzymki
- opiekę polskojęzycznego przewodnika lokalnego na terenie Gruzji
- rezerwację mszy świętych w szczególnych miejscach na trasie zwiedzania (w kościołach/kaplicach, w terenie na łonie natury lub na terenie hotelu)
- podatek VAT

Cena nie zawiera

- biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodnika lokalnego, słuchawek podczas zwiedzania, obowiązkowych napiwków dla przewodnika, kierowcy i tragarzy hotelowych, programów folklorystycznych podczas obiadokolacji, obecności Tamady, przejazdów autami terenowymi, obowiązkową opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (około 110 USD /osobę przy grupie 47 osób – kwota przekazywana pilotowi i rozliczana na koniec pielgrzymki z księdzem organizatorem grupy)
- napoi do obiadokolacji
- dodatkowego ubezpieczenia od kosztów z losowej rezygnacji z imprezy turystycznej, 210 PLN płatne tylko w dniu zapisu
- dopłaty do pokoju 1-osobowego (na życzenie klienta, po wcześniejszym potwierdzeniu dostępności miejsc, 320 USD)
- korzystania z łaźni tureckiej, wejścia do Muzeum Stalina (ok. 15 lari), wjazdu kolejką Argo (ok. 15 lari) i delfinarium w Batumi (ok. 15-20 lari)
- transferu na lotnisko w Warszawie i z powrotem
- wydatków własnych i świadczeń niewymienionych w ofercie

- biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodnika lokalnego, słuchawek podczas zwiedzania, obowiązkowych napiwków dla przewodnika, kierowcy i tragarzy hotelowych, programów folklorystycznych podczas obiadokolacji, obecności Tamady, przejazdów autami terenowymi, obowiązkową opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (około 110 USD /osobę przy grupie 47 osób – kwota przekazywana pilotowi i rozliczana na koniec pielgrzymki z księdzem organizatorem grupy)
- napoi do obiadokolacji
- dodatkowego ubezpieczenia od kosztów z losowej rezygnacji z imprezy turystycznej, 210 PLN płatne tylko w dniu zapisu
- dopłaty do pokoju 1-osobowego (na życzenie klienta, po wcześniejszym potwierdzeniu dostępności miejsc, 320 USD)
- korzystania z łaźni tureckiej, wejścia do Muzeum Stalina (ok. 15 lari), wjazdu kolejką Argo (ok. 15 lari) i delfinarium w Batumi (ok. 15-20 lari)
- transferu na lotnisko w Warszawie i z powrotem
- wydatków własnych i świadczeń niewymienionych w ofercie

comments powered by Disqus
Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Biuro Podróży EcoTravel z Krakowa (Nowa Huta) - lato i zima, wakacje i ferie zimowe, urlop na plaży i wyjazdy na narty - sprawdzona oferta turystyczna - wczasy, wycieczki objazdowe, wyprawy, Wycieczki Egzotycznepielgrzymki, sylwester, święta, weekendy, rejsy wycieczkowe, wczasy zdrowotne, wczasy spa, wczasy dla seniora oraz obozy młodzieżowe: kolonie, obozy letnie, obozy zimowe, obozy narciarskie, obozy snowboardowe, zimowiska, zielone szkoły, wycieczki szkolne. m.in. Ojcowski Park Narodowy. Organizujemy imprezy integracyjne, pikniki i spotkania firmowe. Posiadamy wycieczki w ofertach last minute, first minute i promocje. Sprzedajemy i rezerwujemy bilety promowe, bilety lotnicze i bilety autokarowe. Oferujemy wycieczki last minute do krajów basenu morza śródziemnego jak Egipt, Tunezja, Grecja, Włochy, Hiszpania, Chorwacja, Portugalia, Turcja, Francja, Czarnogóra, Maroko oraz innych jak Norwegia, Szwecja, Finlandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy, Austria, Słowacja, Ukraina, Bułgaria, Węgry, Rumunia, Belgia, Holandia, Irlandia, Wielka Brytania, Dania, Islandia, Monako.


Tanie noclegi nad morzem Imprezy na Jurze Ojcowski Park Narodowy Parki Narodowe Pieskowa Skała Zielone Szkoły Bilety Promowe Bilety Lotnicze Obozy Kolonie Zimowiska Obozy Młodzieżowe Wycieczki Objazdowe Obozy Paintballowe Oferty Sylwestrowe Szczyrk noclegi Wczasy nad morzem Hua Hin Boszkowo Hotele Warszawa obrazy Plecaki turystyczne noclegi Noclegi wakacje nad morzem Babia Góra Tanie Noclegi Niepełnosprawni Fotograf Zgorzelec | dodaj linka »

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.