w naszej ofercie: 14270 imprez, 14564 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Samolotowy wyjazd turystyczno-pielgrzymkowy do Gruzji
Wszystko o tej ofercie wie:

SAMOLOTOWY WYJAZD TURYSTYCZNO-PIELGRZYMKOWY DO GRUZJI

Pielgrzymka do Gruzji z wypoczynkiem

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja (HB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
205441471
oferta w pdf
    • Szczegóły oferty
    • Zadaj pytanie
    • Oceń ofertę (Ocen: 0)
    • ZAMÓWIENIE WSTĘPNE
Samolotowy wyjazd turystyczno-pielgrzymkowy do Gruzji – 11 dni
Odkryj z nami korzenie chrześcijańskiej Europy 
GRUZJA - Ziemia wybrana przez Boga 
To wspaniałe szczyty Kaukazu, rozległe stepy, niedostępne prastare górskie wioski, śmiało poprowadzone górskie drogi, legendarne „wieże z kamienia” i skalne miasta. To kraj pełen średniowiecznych monastyrów, historycznych miejsc, słynący z produkcji doskonałych win i przepysznej lokalnej kuchni. A przede wszystkim  ludzie, którzy wręcz kochają Polaków. 
Jeden z pierwszych, polskich girls bandów, Filipinki, w 1964 roku śpiewał tak: 
„Batumi, ech Batumi. Herbaciane pola Batumi. 
Cykadami dźwięczący świt. Świadkiem był szczęścia chwil" 
Ku uciesze przyjezdnych z Polski, szlagieru można czasem posłuchać, 
w samym sercu gruzińskiego miasta, przy "śpiewających fontannach". Uchodzący dawniej za synonim egzotyki i luksusu kurort nieustannie pięknieje i coraz szerzej otwiera się dla reszty świata, a tradycyjna, gruzińska gościnność łączy się ze szczególną sympatią, jaką miejscowi darzą Polaków. 
Tego nie można przegapić  - To wszystko czeka na Państwa!!! 
Bogaty i sprawdzony program zwiedzania:
TBILISI – KACHETIA – BODBE – SIGHNAGHI – GURDŻAANI – MCCHETA  – ANANURI – 
GUDAURI – GRUZIŃSKA DROGA WOJENNA – KAUKAZ – STEPANTSMINDA/KAZBEGI – 
GORI – UPLISCICHE – KUTAISI – BATUMI – BORDŻOMI
Grupie będzie towarzyszył pilot/przewodnik i Kapłan.
RAMOWY PROGRAM WYJAZDU
Dzień 1: WYLOT Z WARSZAWY, TBILISI - poniedziałek 11.06.2018 r.
Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie o godz. 20.30. Spotkanie z pilotem. Wylot do Tbilisi o godz. 22.30. Przylot do stolicy Gruzji o godz. 04.05 (czas lokalny +2h). 
DZIEŃ 2: TBILISI
Nocny transfer do hotelu w Tbilisi. Wczesne zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek w pokojach, późne śniadanie. Następnie rozpoczniemy zwiedzanie Tbilisi, stolicy i największego miasta Gruzji. Miasto zajmuje powierzchnię 372 km kw. i liczy ok miliona mieszkańców. Powstało w V wieku naszej ery za panowania Wachtang Gorgasali, gruzińskiego króla Kartli (Iberia). Zobaczymy cerkiew i most Metechi, dalej udamy się do dzielnicy łaźni tureckich, zobaczymy górującą nad miastem starożytną twierdzę Narikala, do której wjedziemy kolejką linową. Następnie nawiedzimy katedrę Sioni z oryginałem krzyża św. Nino i relikwiami apostoła św. Tomasza. Dzień zakończymy Mszą Świętą na starówce i przejażdżką autokarem wzdłuż Alei Rustawelego - reprezentacyjnym bulwarze stolicy z historyczną XIX w. zabudową, jednocześnie najdłuższą ulicą w Tbilisi rozciągającą się pomiędzy placem Wolności, a placem Rewolucji Róż. Znajduje się przy niej m.in. stary parlament, Muzeum Narodowe, jak również liczne galerie, teatry i kawiarnie. W tym dniu nawiedzimy również główną katedrę gruzińską – Sobór Trójcy Świętej, znaną jako "Budowla Tysiąclecia" i będącą największą prawosławną katedrą w Gruzji oraz na całym Kaukazie, mierząca prawie 100 metrów wysokości. Wieczorem przejedziemy na powitalną obiadokolację do restauracji ze słynnymi tańcami gruzińskim. Powrót na nocleg do hotelu w Tbilisi.
DZIEŃ 3: KACHETIA – BODBE, SIGHNAGHI, GURDŻAANI 
Po śniadaniu przejedziemy do regionu Kachetia - do klasztoru w Bodbe i cudownego źródełka, jednego z miejsc pielgrzymkowych Gruzinów, gdzie w lokalnym monastyrze pochowane są relikwie św. Nino, patronki Gruzji. Następnie przejedziemy na zwiedzanie miejscowości Sighnaghi - jednego z głównych miast w regionie Kachetia słynącym z produkcji słynnych na cały świat wysokiej klasy win gruzińskich. Oprócz bogatych tradycji winiarskich w Sighnaghi na uwagę zasługuje malowniczo położona twierdza oraz mury miejskie uznawane za jedne z najbardziej solidnych systemów obronnych w Gruzji. Miasto znane jest ze swego przepięknego tarasowego położenia na zboczu góry, wąskich uliczek oraz okazałej twierdzy z 28 basztami. Otwiera się stąd niezapomniany widok na Dolinę Alazani. Następnie przejedziemy do Gurdżaani na obiad (wyjątkowo zamiast obiadokolacji) z daniami regionalnymi w miejscu z degustacją wina i czaczy (gruzińskiej wódki). Będzie również pokaz technologii wytwarzania wina oraz czurczcheli. Ten obiad (tzw. gruzińska supra) odbędzie się w towarzystwie Tamady wznoszącego toasty. Wieczorem powrócimy do stolicy Gruzji i chętnych zapraszamy na spacer po nocnym Tbilisi (czas wolny na zakup pamiątek itp.). Chętni za dodatkową niewielką opłatą będą mieli również możliwość zakosztowania relaksu w łaźniach tureckich. Późnym wieczorem powrót na nocleg do hotelu w Tbilisi. 
DZIEŃ 4: MCCHETA, ANANURI, GUDAURI
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie udamy się do kościoła św. Piotra i Pawła w Tbilisi, gdzie miejscowy polski ksiądz opowie nam jego historię. Po Mszy Św. przejedziemy do Mcchety, dawnej stolicy Gruzji i kolebki jej chrześcijaństwa, centrum religijnego Gruzji liczącego 3000 lat. Na miejscu zobaczymy wpisany na listę UNESCO - Monastyr Dżwari (VI w.) i katedrę Sweticchoweli (XI w.), gdzie znajdują się szaty Chrystusa. Dzięki temu Mcchetę nazywają Drugą Jerozolimą. Oprócz tego znajduje się tu płaszcz proroka Eliasza i stopa apostoła Andrzeja. Następnie dotrzemy do twierdzy Ananuri, która wznosi się lekko ponad brzegi rzeki Aragwi, na której stoi tama wodna dostarczająca ogromne ilości energii do zasilenia kraju. Twierdza znajduje się na początku Gruzińskiej Drogi Wojennej i jest jedną z największych atrakcji turystycznych Gruzji, gdzie można zakupić wiele lokalnych pamiątek. Wieczorem dotrzemy do Gudauri, czyli słynnego gruzińskiego kurortu narciarskiego leżącego w górach Kaukazu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu.
DZIEŃ 5: KAUKAZ, STEPANCMINDA/KAZBEGI, GUDAURI
Po śniadaniu wyruszymy Gruzińską Drogę Wojenną, która przecina grzbiet Kaukazu, łącząc Tbilisi z Rosją. Przez Przełęcz Krzyżową dojedziemy do Stapancmindy (dawniej Kazbegi) i wioski Gergeti, w której znajduje się prawosławny klasztor Cminda Sameba (Świętej Trójcy), powszechnie określany jako „Gergeti“ (od nazwy wzgórza świątynnego, na którym stoi). W licznych wydawnictwach poświęconych Gruzji właśnie ta świątynia widnieje na okładce. Bez wątpienia kościół Gergeti i okoliczne góry tworzą jeden z kilku najwspanialszych widoków na Kaukazie. Klasztor stoi na wysokości 2170 m n.p.m., do którego dotrzemy samochodami terenowymi po niezwykle krętych drogach. Po wschodniej stronie klasztoru znajduje się głęboka kotlina, w której leży miasto Kazbegi, zaś po przeciwnej stronie góruje majestatyczny, drzemiący wulkan Mkinwarcweri, czyli Kazbek (5047 m n.p.m.). To jeden z najwyższych i najpiękniejszych szczytów na Kaukazie. Dla Gruzinów Mkinwarcweri, to "Zamarznięty Szczyt", lub „Lodowy Szczyt” i właśnie najokazalej prezentuje się z miejscowości Stepancminda. Po południu powrócimy do Gudauri i dla chętnych proponujemy krótki spacer po górach, czas relaksu i spokoju oraz czas na zrobienie wyjątkowych zdjęć w tej górskiej miejscowości.  Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu w Gudauri.
DZIEŃ 6: UPLISCICHE,GORI, KUTAISI
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, następnie udamy się na zwiedzanie Uplisciche, skalnego miasta funkcjonującego już od niemal 3 tysięcy lat! Ten kompleks zabytków z czasów głębokiej starożytności znajduje się na skalistym brzegu rzeki Mtkwari, jest to największe miasto skalne na terenie Gruzji. Składa się z wielu imponujących rozmiarem systemów pomieszczeń, często rozlokowanych na kilku poziomach, połączonych korytarzami lub schodami. Po drodze postój w mieście Gori, które znane jest na całym świecie jako miejsce urodzin Stalina, w którym obecnie znajduje się jego muzeum, zobaczyć można również wagon, którym dyktator pojechał na konferencję do Poczdamu (wstęp dla chętnych za dodatkową opłatą ok. 15 lari/osoby). Następnie przejedziemy do Kutaisi - drugiego co do wielkości miasta Gruzji. Udamy się na Wzgórze Świątyni Bagrati (XI w), która odgrywała wielką rolę jako ośrodek zjednoczenia Gruzji w XI stuleciu. Świątynia została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Kutaisi, a następnie przejedziemy na obiadokolację do restauracji. Powrót na nocleg do hotelu.
DZIEŃ 7: KUTAISI, BATUMI – niedziela 17.06.2018 r.
Po śniadaniu zatrzymamy się przy bazarku, gdzie zakupić można świeże warzywa i owoce, przyprawy gruzińskie oraz sery. Następnie przejedziemy na zwiedzanie barwnej Jaskini Prometeusza z niesamowitymi formami skalnymi, gdzie jest możliwość przepłynięcia łodzią (za dodatkową opłatą ok. 15 lari/osoby). Następnie udamy się w kierunku Batumi, które jest dziś najsłynniejszym kurortem nadmorskim Gruzji. Powszechnie znane są tamtejsze plaże oraz jedna z najdłuższych na świecie promenada przyciągająca rzesze turystów. Podziwiać tam można także urokliwe uliczki, eleganckie kamienice, świątynie różnych wyznań i subtropikalną roślinność. Śpiewające fontanny i inne różnorodne atrakcje - wszystko to czyni miasto pełnym życia i niepowtarzalnym. Znajduje się tam stara i nowa część miasta, promenada z Wieżą Alfabetu i rzeźbą "Ali i Nino", plac i statua Medei nawiązująca do mitu o złotym runie, a także aleja im. Marii i Lecha Kaczyńskich. Po Mszy Św. w kościele w Batumi zakwaterowanie w hotelu z basenem. Następnie obiadokolacja w restauracji, a po niej dla chętnych spacer po nocnym Batumi. Powrót na nocleg do hotelu.
DZIEŃ 8: BATUMI
Po śniadaniu zwiedzanie Ogrodu Botanicznego w Batumi, który położony jest nad samym brzegiem Morza Czarnego. Spacer pośród ponad 5 000 gatunków roślin zebranych na niemal wszystkich kontynentach pozwoli odpocząć od miejskiego zgiełku i słońca. Ścieżka dla zwiedzających wije się serpentynami, ale na zwiedzających czekają również dodatkowo płatne meleksy. Jest to jeden z największych i najbogatszych w różnorodne gatunki ogrodów botanicznych na świecie. Rośliny ułożone są strefami, jest przyroda czarnomorska, kaukaska, ale także sekcja Himalajów, rozbudowane ogrody japońskie i chińskie, a także herbaciany żywopłot. Następnie odbędziemy wizytę na Starym Mieście. Po południu odpoczynek, plażowanie lub kąpiel w basenie hotelowym. Dla chętnych wjazd kolejką gondolową „Argo”, z której roztaczają się piękne widoki na okolicę (ok. 15 lari/osoby w jedną stronę). Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu. 
DZIEŃ 9: BATUMI
Po śniadaniu czas wolny - plażowanie lub kąpiel w basenie hotelowym. Dla chętnych wizyta w Delfinarium (ok. 20 lari/osoby), które oferuje wspaniałe pokazy z delfinami w roli głównej i niezapomniane chwile dla odwiedzających. To idealna atrakcja turystyczna dla miłośników bliskiego kontaktu z naturą. W delfinarium można obserwować życie delfinów oraz wielu gatunków ryb. Można uczestniczyć w karmieniu delfinów, a co najważniejsze za dodatkową opłatą można z nimi zanurkować i popływać w basenie.. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu.
DZIEŃ 10: BORDŻOMI, TBILISI
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, następnie udamy się do Tbilisi. Po drodze  odwiedzimy Bordżomi, czyli słynne gruzińskie uzdrowisko, gdzie skosztujemy wody mineralnej ze źródła w Parku Wód Mineralnych. Poczujemy się trochę jak kuracjusze w otoczeniu wysokogórskich krajobrazów. Wieczorem dotrzemy do hotelu w Tbilisi. Następnie udamy się na pożegnalną obiadokolację do restauracji, po której będzie krótki odpoczynek w hotelu. 
DZIEŃ 11: POWRÓT DO WARSZAWY – czwartek 21.06.2018 r.
Po północy wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Wylot z Tbilisi o godz. 04.50. Przylot do Warszawy o godz. 06.35. Pożegnanie z pilotem i zakończenie wyjazdu.
WAŻNE INFORMACJE:
1. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów.
2. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze LOT. W przypadku zmiany godzin przelotów Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie, zwłaszcza w pierwszym i ostatnim dniu.
3. Prosimy o zabranie ważnego dokumentu tożsamości, może być dowód osobisty!!!
4. Oferta skalkulowana dla grupy minimum 47 osób. Przy mniejszej liczbie osób cena będzie wyższa.
5. Waluta w Gruzji: lari gruzińskie, podział: 1 lari = 100 tetri, kod waluty: GEL. 
Kurs wymiany lari gruzińskiego 1 USD - 2,47 GEL, 1 PLN - 0,70 GEL.

Samolotowy wyjazd turystyczno-pielgrzymkowy do Gruzji – 11 dni

Odkryj z nami korzenie chrześcijańskiej Europy 

GRUZJA - Ziemia wybrana przez Boga 

To wspaniałe szczyty Kaukazu, rozległe stepy, niedostępne prastare górskie wioski, śmiało poprowadzone górskie drogi, legendarne „wieże z kamienia” i skalne miasta. To kraj pełen średniowiecznych monastyrów, historycznych miejsc, słynący z produkcji doskonałych win i przepysznej lokalnej kuchni. A przede wszystkim  ludzie, którzy wręcz kochają Polaków. 


Jeden z pierwszych, polskich girls bandów, Filipinki, w 1964 roku śpiewał tak: 

„Batumi, ech Batumi. Herbaciane pola Batumi. 

Cykadami dźwięczący świt. Świadkiem był szczęścia chwil"
 

Ku uciesze przyjezdnych z Polski, szlagieru można czasem posłuchać, 

w samym sercu gruzińskiego miasta, przy "śpiewających fontannach". Uchodzący dawniej za synonim egzotyki i luksusu kurort nieustannie pięknieje i coraz szerzej otwiera się dla reszty świata, a tradycyjna, gruzińska gościnność łączy się ze szczególną sympatią, jaką miejscowi darzą Polaków. 

Tego nie można przegapić  - To wszystko czeka na Państwa!!! 

Bogaty i sprawdzony program zwiedzania:
TBILISI – KACHETIA – BODBE – SIGHNAGHI – GURDŻAANI – MCCHETA  – ANANURI – 
GUDAURI – GRUZIŃSKA DROGA WOJENNA – KAUKAZ – STEPANTSMINDA/KAZBEGI – 
GORI – UPLISCICHE – KUTAISI – BATUMI – BORDŻOMI

Grupie będzie towarzyszył pilot/przewodnik i Kapłan.

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU

Dzień 1: WYLOT Z WARSZAWY, TBILISI - poniedziałek 11.06.2018 r.
Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie o godz. 20.30. Spotkanie z pilotem. Wylot do Tbilisi o godz. 22.30. Przylot do stolicy Gruzji o godz. 04.05 (czas lokalny +2h). 

DZIEŃ 2: TBILISI
Nocny transfer do hotelu w Tbilisi. Wczesne zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek w pokojach, późne śniadanie. Następnie rozpoczniemy zwiedzanie Tbilisi, stolicy i największego miasta Gruzji. Miasto zajmuje powierzchnię 372 km kw. i liczy ok miliona mieszkańców. Powstało w V wieku naszej ery za panowania Wachtang Gorgasali, gruzińskiego króla Kartli (Iberia). Zobaczymy cerkiew i most Metechi, dalej udamy się do dzielnicy łaźni tureckich, zobaczymy górującą nad miastem starożytną twierdzę Narikala, do której wjedziemy kolejką linową. Następnie nawiedzimy katedrę Sioni z oryginałem krzyża św. Nino i relikwiami apostoła św. Tomasza. Dzień zakończymy Mszą Świętą na starówce i przejażdżką autokarem wzdłuż Alei Rustawelego - reprezentacyjnym bulwarze stolicy z historyczną XIX w. zabudową, jednocześnie najdłuższą ulicą w Tbilisi rozciągającą się pomiędzy placem Wolności, a placem Rewolucji Róż. Znajduje się przy niej m.in. stary parlament, Muzeum Narodowe, jak również liczne galerie, teatry i kawiarnie. W tym dniu nawiedzimy również główną katedrę gruzińską – Sobór Trójcy Świętej, znaną jako "Budowla Tysiąclecia" i będącą największą prawosławną katedrą w Gruzji oraz na całym Kaukazie, mierząca prawie 100 metrów wysokości. Wieczorem przejedziemy na powitalną obiadokolację do restauracji ze słynnymi tańcami gruzińskim. Powrót na nocleg do hotelu w Tbilisi.

DZIEŃ 3: KACHETIA – BODBE, SIGHNAGHI, GURDŻAANI 
Po śniadaniu przejedziemy do regionu Kachetia - do klasztoru w Bodbe i cudownego źródełka, jednego z miejsc pielgrzymkowych Gruzinów, gdzie w lokalnym monastyrze pochowane są relikwie św. Nino, patronki Gruzji. Następnie przejedziemy na zwiedzanie miejscowości Sighnaghi - jednego z głównych miast w regionie Kachetia słynącym z produkcji słynnych na cały świat wysokiej klasy win gruzińskich. Oprócz bogatych tradycji winiarskich w Sighnaghi na uwagę zasługuje malowniczo położona twierdza oraz mury miejskie uznawane za jedne z najbardziej solidnych systemów obronnych w Gruzji. Miasto znane jest ze swego przepięknego tarasowego położenia na zboczu góry, wąskich uliczek oraz okazałej twierdzy z 28 basztami. Otwiera się stąd niezapomniany widok na Dolinę Alazani. Następnie przejedziemy do Gurdżaani na obiad (wyjątkowo zamiast obiadokolacji) z daniami regionalnymi w miejscu z degustacją wina i czaczy (gruzińskiej wódki). Będzie również pokaz technologii wytwarzania wina oraz czurczcheli. Ten obiad (tzw. gruzińska supra) odbędzie się w towarzystwie Tamady wznoszącego toasty. Wieczorem powrócimy do stolicy Gruzji i chętnych zapraszamy na spacer po nocnym Tbilisi (czas wolny na zakup pamiątek itp.). Chętni za dodatkową niewielką opłatą będą mieli również możliwość zakosztowania relaksu w łaźniach tureckich. Późnym wieczorem powrót na nocleg do hotelu w Tbilisi. 

DZIEŃ 4: MCCHETA, ANANURI, GUDAURI
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie udamy się do kościoła św. Piotra i Pawła w Tbilisi, gdzie miejscowy polski ksiądz opowie nam jego historię. Po Mszy Św. przejedziemy do Mcchety, dawnej stolicy Gruzji i kolebki jej chrześcijaństwa, centrum religijnego Gruzji liczącego 3000 lat. Na miejscu zobaczymy wpisany na listę UNESCO - Monastyr Dżwari (VI w.) i katedrę Sweticchoweli (XI w.), gdzie znajdują się szaty Chrystusa. Dzięki temu Mcchetę nazywają Drugą Jerozolimą. Oprócz tego znajduje się tu płaszcz proroka Eliasza i stopa apostoła Andrzeja. Następnie dotrzemy do twierdzy Ananuri, która wznosi się lekko ponad brzegi rzeki Aragwi, na której stoi tama wodna dostarczająca ogromne ilości energii do zasilenia kraju. Twierdza znajduje się na początku Gruzińskiej Drogi Wojennej i jest jedną z największych atrakcji turystycznych Gruzji, gdzie można zakupić wiele lokalnych pamiątek. Wieczorem dotrzemy do Gudauri, czyli słynnego gruzińskiego kurortu narciarskiego leżącego w górach Kaukazu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 5: KAUKAZ, STEPANCMINDA/KAZBEGI, GUDAURI
Po śniadaniu wyruszymy Gruzińską Drogę Wojenną, która przecina grzbiet Kaukazu, łącząc Tbilisi z Rosją. Przez Przełęcz Krzyżową dojedziemy do Stapancmindy (dawniej Kazbegi) i wioski Gergeti, w której znajduje się prawosławny klasztor Cminda Sameba (Świętej Trójcy), powszechnie określany jako „Gergeti“ (od nazwy wzgórza świątynnego, na którym stoi). W licznych wydawnictwach poświęconych Gruzji właśnie ta świątynia widnieje na okładce. Bez wątpienia kościół Gergeti i okoliczne góry tworzą jeden z kilku najwspanialszych widoków na Kaukazie. Klasztor stoi na wysokości 2170 m n.p.m., do którego dotrzemy samochodami terenowymi po niezwykle krętych drogach. Po wschodniej stronie klasztoru znajduje się głęboka kotlina, w której leży miasto Kazbegi, zaś po przeciwnej stronie góruje majestatyczny, drzemiący wulkan Mkinwarcweri, czyli Kazbek (5047 m n.p.m.). To jeden z najwyższych i najpiękniejszych szczytów na Kaukazie. Dla Gruzinów Mkinwarcweri, to "Zamarznięty Szczyt", lub „Lodowy Szczyt” i właśnie najokazalej prezentuje się z miejscowości Stepancminda. Po południu powrócimy do Gudauri i dla chętnych proponujemy krótki spacer po górach, czas relaksu i spokoju oraz czas na zrobienie wyjątkowych zdjęć w tej górskiej miejscowości.  Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu w Gudauri.

DZIEŃ 6: UPLISCICHE,GORI, KUTAISI
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, następnie udamy się na zwiedzanie Uplisciche, skalnego miasta funkcjonującego już od niemal 3 tysięcy lat! Ten kompleks zabytków z czasów głębokiej starożytności znajduje się na skalistym brzegu rzeki Mtkwari, jest to największe miasto skalne na terenie Gruzji. Składa się z wielu imponujących rozmiarem systemów pomieszczeń, często rozlokowanych na kilku poziomach, połączonych korytarzami lub schodami. Po drodze postój w mieście Gori, które znane jest na całym świecie jako miejsce urodzin Stalina, w którym obecnie znajduje się jego muzeum, zobaczyć można również wagon, którym dyktator pojechał na konferencję do Poczdamu (wstęp dla chętnych za dodatkową opłatą ok. 15 lari/osoby). Następnie przejedziemy do Kutaisi - drugiego co do wielkości miasta Gruzji. Udamy się na Wzgórze Świątyni Bagrati (XI w), która odgrywała wielką rolę jako ośrodek zjednoczenia Gruzji w XI stuleciu. Świątynia została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Kutaisi, a następnie przejedziemy na obiadokolację do restauracji. Powrót na nocleg do hotelu.

DZIEŃ 7: KUTAISI, BATUMI – niedziela 17.06.2018 r.
Po śniadaniu zatrzymamy się przy bazarku, gdzie zakupić można świeże warzywa i owoce, przyprawy gruzińskie oraz sery. Następnie przejedziemy na zwiedzanie barwnej Jaskini Prometeusza z niesamowitymi formami skalnymi, gdzie jest możliwość przepłynięcia łodzią (za dodatkową opłatą ok. 15 lari/osoby). Następnie udamy się w kierunku Batumi, które jest dziś najsłynniejszym kurortem nadmorskim Gruzji. Powszechnie znane są tamtejsze plaże oraz jedna z najdłuższych na świecie promenada przyciągająca rzesze turystów. Podziwiać tam można także urokliwe uliczki, eleganckie kamienice, świątynie różnych wyznań i subtropikalną roślinność. Śpiewające fontanny i inne różnorodne atrakcje - wszystko to czyni miasto pełnym życia i niepowtarzalnym. Znajduje się tam stara i nowa część miasta, promenada z Wieżą Alfabetu i rzeźbą "Ali i Nino", plac i statua Medei nawiązująca do mitu o złotym runie, a także aleja im. Marii i Lecha Kaczyńskich. Po Mszy Św. w kościele w Batumi zakwaterowanie w hotelu z basenem. Następnie obiadokolacja w restauracji, a po niej dla chętnych spacer po nocnym Batumi. Powrót na nocleg do hotelu.

DZIEŃ 8: BATUMI
Po śniadaniu zwiedzanie Ogrodu Botanicznego w Batumi, który położony jest nad samym brzegiem Morza Czarnego. Spacer pośród ponad 5 000 gatunków roślin zebranych na niemal wszystkich kontynentach pozwoli odpocząć od miejskiego zgiełku i słońca. Ścieżka dla zwiedzających wije się serpentynami, ale na zwiedzających czekają również dodatkowo płatne meleksy. Jest to jeden z największych i najbogatszych w różnorodne gatunki ogrodów botanicznych na świecie. Rośliny ułożone są strefami, jest przyroda czarnomorska, kaukaska, ale także sekcja Himalajów, rozbudowane ogrody japońskie i chińskie, a także herbaciany żywopłot. Następnie odbędziemy wizytę na Starym Mieście. Po południu odpoczynek, plażowanie lub kąpiel w basenie hotelowym. Dla chętnych wjazd kolejką gondolową „Argo”, z której roztaczają się piękne widoki na okolicę (ok. 15 lari/osoby w jedną stronę). Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu. 

DZIEŃ 9: BATUMI
Po śniadaniu czas wolny - plażowanie lub kąpiel w basenie hotelowym. Dla chętnych wizyta w Delfinarium (ok. 20 lari/osoby), które oferuje wspaniałe pokazy z delfinami w roli głównej i niezapomniane chwile dla odwiedzających. To idealna atrakcja turystyczna dla miłośników bliskiego kontaktu z naturą. W delfinarium można obserwować życie delfinów oraz wielu gatunków ryb. Można uczestniczyć w karmieniu delfinów, a co najważniejsze za dodatkową opłatą można z nimi zanurkować i popływać w basenie.. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 10: BORDŻOMI, TBILISI
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, następnie udamy się do Tbilisi. Po drodze  odwiedzimy Bordżomi, czyli słynne gruzińskie uzdrowisko, gdzie skosztujemy wody mineralnej ze źródła w Parku Wód Mineralnych. Poczujemy się trochę jak kuracjusze w otoczeniu wysokogórskich krajobrazów. Wieczorem dotrzemy do hotelu w Tbilisi. Następnie udamy się na pożegnalną obiadokolację do restauracji, po której będzie krótki odpoczynek w hotelu. 

DZIEŃ 11: POWRÓT DO WARSZAWY – czwartek 21.06.2018 r.
Po północy wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Wylot z Tbilisi o godz. 04.50. Przylot do Warszawy o godz. 06.35. Pożegnanie z pilotem i zakończenie wyjazdu.

WAŻNE INFORMACJE:
1. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów.
2. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze LOT. W przypadku zmiany godzin przelotów Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie, zwłaszcza w pierwszym i ostatnim dniu.
3. Prosimy o zabranie ważnego dokumentu tożsamości, może być dowód osobisty!!!
4. Oferta skalkulowana dla grupy minimum 47 osób. Przy mniejszej liczbie osób cena będzie wyższa.
5. Waluta w Gruzji: lari gruzińskie, podział: 1 lari = 100 tetri, kod waluty: GEL. 

Kurs wymiany lari gruzińskiego 1 USD - 2,47 GEL, 1 PLN - 0,70 GEL.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Zniżki i dopłaty

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji : Dopłata 3,9% od sumy

Zakwaterowanie

Hotel star star star

7 noclegów w hotelach 3*  (pokoje 2 osobowe z łazienkami);

3 noclegi w Hotelu Colosseum Marina 4* w Batumi

Wyżywienie

śniadanie i obiadokolacja (HB)

2 x dziennie: 10 śniadań, 10 obiadokolacji (w hotelach i lokalnych restauracjach);

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Samolot

Miejscowość
Warszawa

Cena zawiera

- przelot LOT-em na trasie: Warszawa - Tbilisi - Warszawa, bagaż rejestrowany, opłaty lotniskowe, paliwowe itp;
- 7 noclegów w hotelach 3*  (pokoje 2 osobowe z łazienkami);
- 3 noclegi w hotelu 4* w Batumi (pokoje 2 osobowe z łazienkami, hotel z basenem);
- transport autokarem na terenie Gruzji;
-  wyżywienie 2 x dziennie: 10 śniadań, 10 obiadokolacji (w hotelach i lokalnych restauracjach);
- ubezpieczenie KL 10 000 EUR, NNW 7000 pln, choroby przewlekle i nowotworowe;
- opiekę polskojęzycznego pilota/przewodnika na całej trasie wyjazdu;
- rezerwację Mszy Świętych w szczególnych miejscach na trasie zwiedzania;
- obowiązkową opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;
- podatek VAT.

- przelot LOT-em na trasie: Warszawa - Tbilisi - Warszawa, bagaż rejestrowany, opłaty lotniskowe, paliwowe itp;
- 7 noclegów w hotelach 3*  (pokoje 2 osobowe z łazienkami);
- 3 noclegi w hotelu 4* w Batumi (pokoje 2 osobowe z łazienkami, hotel z basenem);
- transport autokarem na terenie Gruzji;
-  wyżywienie 2 x dziennie: 10 śniadań, 10 obiadokolacji (w hotelach i lokalnych restauracjach);
- ubezpieczenie KL 10 000 EUR, NNW 7000 pln, choroby przewlekle i nowotworowe;
- opiekę polskojęzycznego pilota/przewodnika na całej trasie wyjazdu;
- rezerwację Mszy Świętych w szczególnych miejscach na trasie zwiedzania;
- obowiązkową opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;
- podatek VAT.

Cena nie zawiera

- biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodnika lokalnego, słuchawek podczas zwiedzania, obowiązkowych napiwków dla przewodnika, kierowcy i tragarzy hotelowych, programów folklorystycznych podczas obiadokolacji, obecności Tamady, przejazdów autami terenowymi, innych opłat związanych z realizacją programu (około 95 USD / osobę – kwota przekazywana pilotowi i rozliczana na koniec wyjazdu z organizatorem grupy); 
- napoi do obiadokolacji;
- dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej – 200 zł płatne tylko w dniu zapisu;
- dodatkowych posiłków na miejscu;
- dopłaty do pokoju 1-osobowego (na życzenie klienta, po wcześniejszym potwierdzeniu dostępności, ok.270 usd);
- korzystania z łaźni tureckiej, wejścia do Muzeum Stalina, rejsu łodzią w jaskini Prometeusza, wjazdu kolejką Argo i delfinarium w Batumi; 
- transferu na lotnisko w Polsce i z powrotem; 
- wydatków własnych świadczeń niewymienionych w ofercie.

- biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodnika lokalnego, słuchawek podczas zwiedzania, obowiązkowych napiwków dla przewodnika, kierowcy i tragarzy hotelowych, programów folklorystycznych podczas obiadokolacji, obecności Tamady, przejazdów autami terenowymi, innych opłat związanych z realizacją programu (około 95 USD / osobę – kwota przekazywana pilotowi i rozliczana na koniec wyjazdu z organizatorem grupy); 
- napoi do obiadokolacji;
- dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej – 200 zł płatne tylko w dniu zapisu;
- dodatkowych posiłków na miejscu;
- dopłaty do pokoju 1-osobowego (na życzenie klienta, po wcześniejszym potwierdzeniu dostępności, ok.270 usd);
- korzystania z łaźni tureckiej, wejścia do Muzeum Stalina, rejsu łodzią w jaskini Prometeusza, wjazdu kolejką Argo i delfinarium w Batumi; 
- transferu na lotnisko w Polsce i z powrotem; 
- wydatków własnych świadczeń niewymienionych w ofercie.

comments powered by Disqus
Nasze marki:

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
biuro@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-18:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.