w naszej ofercie: 13164 imprezy, 5782 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Pielgrzymki

Pielgrzymka do Armenii i Gruzji - lot z Warszawy
Wszystko o tej ofercie wie:

PIELGRZYMKA DO ARMENII I GRUZJI - LOT Z WARSZAWY

Pielgrzymki do Gruzji i Armenii samolotem z Warszawy 12 dni

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja (HB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
268303696
oferta w pdf
    • Szczegóły oferty
    • Zadaj pytanie
    • Oceń ofertę (Ocen: 0)
    • ZAMÓWIENIE WSTĘPNE

PIELGRZYMKA DO ARMENII I GRUZJI - LOT Z WARSZAWY
Pielgrzymki do Gruzji i Armenii samolotem z Warszawy 12 dni
Bogaty i sprawdzony program zwiedzania:
ERYWAŃ – GARNI – GEGHARD – KHOR VIRAP – NORAVANK – NORADUZ – JEZIORO SEWAN – GOSZAWANK – ECZMIADZYN – ZVARTNOTS – GYUMRI - WARDZIA – AKHALTSIKHE – RABAT – BORJOMI – TBILISI – BODBE – SIGHNAGHI – GURJAANI – MTSKHETA – ANANURI – GUDAURI – STEPANCMINDA/KAZBEGI
Grupie będzie towarzyszył pilot i kapłan
RAMOWY PROGRAM PIELGRZYMKI 
Dzień 1: Wylot z Warszawy do Erywania
Zbiórka na lotnisku w Warszawie na 2 godziny przed planowanym wylotem. Wylot polskimi liniami lotniczymi LOT z Warszawy o godz. 22.20. Przylot do Erywania o godz. 03.55 (czas lokalny +2h). Transfer do hotelu.
Dzień 2: Garni, Ghegard
Wczesne zakwaterowanie, odpoczynek w pokojach. Późne śniadanie. Wyjazd do Garni, zwiedzanie pogańskiej świątyni z I wieku p.n.e. Na północny wschód od Garni, powyżej wąwozu rzeki Azat, znajduje się znamienity kompleks Geghard 12-13w (lista UNESCO). Częściowo wyciosany w skale monastyr poraża surową prostotą oraz majestatem. Klasztor pierwotnie nosił nazwę Ayrivank, co oznacza "Klasztor jaskini". Obecna nazwa klasztoru Geghard, lub w pełni Geghardawank, tłumaczy się jako "Klasztor Włóczni". Nazwa ta pochodzi od włóczni, która zraniła Chrystusa wiszącego na krzyżu. Włócznia ta rzekomo została sprowadzona do Armenii przez Apostoła Tadeusza oraz obecnie znajduje się w Eczmiadzynie. Powrót do Erewania. Obiadokolacja oraz nocleg w Erywaniu.
Dzień 3: Khor Virap, Noravank
Śniadanie w hotelu. Wyjazd d monastyru Khor Virap (IV – XVII w.), położonego w malowniczym miejscu naprzeciwko szczytu biblijnego Araratu. Tu był więziony przez 13 lat św. Grzegorz Oświeciciel. Przejazd do monasteru Noravank (XXIV w), który był ważnym ośrodkiem religijnym, kulturalnym oraz edukacyjnym w średniowieczu w regionie Syumik. Został zbudowany przez najbardziej znanego ormiańskiego architekta wszechczasów – Momika. Obiadokolacja oraz nocleg w Erywaniu.
Dzień 4: Noraduz, Jezioro Sewan, Goszawank
Śniadanie w hotelu. Przejazd do cmentarza Noraduz, gdzie można zobaczyć najbogatszą w calej Armenii kolekcję chaczkarów – krzyży z kamienia. Przejazd dalej do jeziora Sewan, które jest drugim najwyższym alpejskim jeziorem słodkowodnym na świecie. Zwiedzanie śriedniowecznych klasztorów na półwyspie, w jednym z których znajduje się bardzo rzadki Ormiański kamienny krzyż – Amenaprckicz (Najświętszego Zbawiciela) XIII w. Przystanek na zwiedzanie klasztoru Goszawank z XIII w., wzniesionego na miejscu starego monasteru, przez Pana o imieniu Mkhitar Gosz, naukowcy, autora licznych baśni, przypowieści, a także pierwszego kodeksu karnego. Obiadokolacja oraz nocleg w Erywaniu.
Dzień 5: Erywań, Eczmiadzyn, Zvartnots, Gyumri
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie stolicy Armenii. Zwiedzanie pomnika Tsitsernakaberd oraz muzeum Genocydu, które poświęcone jest ofiarom masakry Ormian w 1915 r. W 2001 roku ten pomnik odwiedził św. Jan Paweł II, podczas jego wizyty do Armenii, na 1700 rocznicę przyjęcia chrześcijaństwa w Armenii jako religii państwowej. Przejazd do Eczmiadzynu - centrum ormiańskiego prawosławnego kościoła apostolskiego. Zwiedzanie Katedry Eczmiadzyn z 301-303 r. Jest to jeden z pierwszych chrześcijańskich kościołów świata. Następnie przejedziemy na zwiedzanie ruin wspaniałej katedry Zvartnots z VII wieku. Obiadokolacja i nocleg w Gyumri.
Dzień 6: Vardzia, Akhaltsikhe
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na granicę z Gruzją w Bawra. Przekroczenie granicy, zmiana autokarów oraz przewodników. Dalej przejazd do miasta skalnego Wardzji, należącego do okresu Złotego Wieku Gruzji, w epokę panowania wielkiej królowej Tamary. To właśnie tej władczyni gruziński wieszcz narodowy Szota Rustaweli poświęcił swój największy poemat „Rycerz w tygrysiej skórze”. Na długiej liście dokonań Tamary odnaleźć można zbudowanie skalnego obozu wojskowego Wardzia w rejonie dzisiejszej granicy tureckiej. Miasto-twierdza wykute zostało w skałach w formie wielopiętrowej konstrukcji, połączonej systemem korytarzy i tajemnych przejść. Do dnia dzisiejszego dotrwała m.in. pieczara pełniąca rolę cerkwi, w której Zobaczycie jedno z nielicznych oryginalnych przedstawień Tamary w postaci fresku. Po drodze widoczne będą fragmenty mniejszych umocnień, chroniących te ziemie przed wrogami. Obiadokolacja i nocleg w Akhaltsikhe.
Dzień 7: Rabat, Borjomi, Tbilisi
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i spacer do twierdzy Rabat, która odgrywała poważną rolę w historii Gruzji w ciągu długich lat. Tu można zobaczyć style architektoniczne z różnych okresów. Powrót pieszo do autokaru. Przejazd do Tbilisi. Po drodze przystanek w Borjomi, odwiedzimy słynne gruzińskie uzdrowisko, gdzie skosztujemy wody mineralnej ze źródła w Parku Wód Mineralnych. Poczujemy się trochę jak kuracjusze w otoczeniu wysokogórskich krajobrazów. Wieczorem dotrzemy do hotelu w Tbilisi. Zakwaterowanie w hotelu, a następnie obiadokolacja w tradycyjnej gruzińskiej restauracji. Nocleg.
Dzień 8: Tbilisi
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Tbilisi, stolicy i największego miasta Gruzji. Miasto zajmuje powierzchnię 372 km kw. i liczy ok miliona mieszkańców. Powstało w V wieku naszej ery za panowania Wachtanga Gorgasali, gruzińskiego króla Kartli (Iberia). Zobaczymy cerkiew i most Metechi, dalej udamy się do dzielnicy łaźni tureckich, zobaczymy górującą nad miastem starożytną twierdzę Narikala, wjeżdżamy do Twierdy kolejką linową, a następnie nawiedzimy katedrę Sioni z oryginałem krzyża św. Nino i relikwiami apostoła św. Tomasza. W tym dniu nawiedzimy również główną katedrę gruzińską – Sobór Trójcy Świętej, znaną jako "Budowla Tysiąclecia" i będącą największą prawosławną katedrą w Gruzji oraz na całym Kaukazie, mierząca prawie 100 metrów wysokości. Dzień zakończymy Mszą Świętą na starówce i przejażdżką autokarem wzdłuż Alei Rustawelego - reprezentacyjnym bulwarze stolicy z historyczną XIX w. zabudową, jednocześnie najdłuższą ulicą w Tbilisi rozciągającą się pomiędzy placem Wolności, a placem Rewolucji Róż. Znajduje się przy niej m.in. stary parlament, Muzeum Narodowe, jak również liczne galerie, teatry. Wieczorem obiadokolacja w tradycyjnej gruzińskiej restauracji. Nocleg w hotelu w Tbilisi.
Dzień 9: Bodbe, Sighnaghi, Gurjaani, Tbilisi
Po śniadaniu przejedziemy do regionu Kachetia - do klasztoru w Bodbe i cudownego źródełka, jednego z miejsc pielgrzymkowych Gruzinów, gdzie w lokalnym monastyrze pochowane są relikwie św. Nino, patronki Gruzji. Następnie przejedziemy na zwiedzanie miejscowości Sighnaghi - jednego z głównych miast w regionie Kachetia słynącym z produkcji słynnych na cały świat wysokiej klasy win gruzińskich.
Oprócz bogatych tradycji winiarskich w Sighnaghi na uwagę zasługuje malowniczo położona twierdza oraz mury miejskie uznawane za jedne z  ajbardziej solidnych systemów obronnych w Gruzji. Miasto znane jest ze swego przepięknego tarasowego położenia na zboczu góry, wąskich uliczek oraz okazałej twierdzy z 28 basztami. Otwiera się stąd niezapomniany widok na Dolinę Alazani. Następnie przejedziemy do Gurjaani na obiad (wyjątkowo zamiast obiadokolacji) z daniami regionalnymi w miejscu z degustacją wina i czaczy (gruzińskiej wódki). Będzie również pokaz technologii wytwarzania wina oraz czurczcheli. Ten obiad (tzw. gruzińska supra) odbędzie się w towarzystwie Tamady wznoszącego toasty. Wieczorem powrócimy do stolicy Gruzji na nocleg.
Dzień 10: Mtskheta, Ananuri, Gudauri
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, następnie przejedziemy do Mtskhety, dawnej stolicy Gruzji i kolebki jej chrześcijaństwa, centrum religijnego Gruzji liczącego 3000 lat. Na miejscu zobaczymy wpisany na listę UNESCO - Monastyr Dżwari (VI w.) i katedrę Sweticchoweli (XI w.), gdzie znajdują się szaty Chrystusa. Dzięki temu Mcchetę nazywają Drugą Jerozolimą. Oprócz tego znajduje się tu płaszcz proroka Eliasza i stopa apostoła Andrzeja. Następnie dotrzemy do twierdzy Ananuri, która wznosi się lekko ponad brzegi rzeki Aragwi, na której stoi tama wodna dostarczająca ogromne ilości energii do zasilenia kraju. Twierdza znajduje się na początku Gruzińskiej Drogi Wojennej i jest jedną z największych atrakcji turystycznych Gruzji, gdzie można zakupić wiele lokalnych pamiątek. Wieczorem dotrzemy do Gudauri, czyli słynnego gruzińskiego kurortu narciarskiego leżącego w górach Kaukazu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 11: Stepantsminda/Kazbegi
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, a następnie wyruszymy Gruzińską Drogę Wojenną, która przecina grzbiet Kaukazu, łącząc Tbilisi z Rosją. Przez Przełęcz Krzyżową dojedziemy do Stapancmindy (dawniej Kazbegi) i wioski Gergeti, w której znajduje się prawosławny klasztor Cminda Sameba (Świętej Trójcy), powszechnie określany jako „Gergeti“ (od nazwy wzgórza świątynnego, na którym stoi). W licznych wydawnictwach poświęconych Gruzji właśnie ta świątynia widnieje na okładce. Bez wątpienia kościół Gergeti i okoliczne góry tworzą jeden z kilku najwspanialszych widoków na Kaukazie. Klasztor stoi na wysokości 2170 m n.p.m., do którego dotrzemy samochodami terenowymi po niezwykle krętych drogach. To właśnie tu w przeszłości przechowywano krzyż św. Nino. Po wschodniej stronie klasztoru znajduje się głęboka kotlina, w której leży miasto Kazbegi, zaś po przeciwnej stronie góruje majestatyczny, drzemiący wulkan Mkinwarcweri, czyli Kazbek (5047 m n.p.m.). To jeden z najwyższych i najpiękniejszych szczytów na Kaukazie. Dla Gruzinów Mkinwarcweri, to "Zamarznięty Szczyt", lub „Lodowy Szczyt” i właśnie najokazalej prezentuje się z miejscowości Stepancminda. Po południu wyjazd do Tbilisi. Obiadokolacja w restauracji z tańcami gruzińskimi oraz muzyką na żywo. Odpoczynek w hotelu w Tbilisi.
Dzień 12: Wylot z Tblisi do Warszawy
Po północy wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Wylot z Tbilisi o godz. 04.55 Przylot do Warszawy o godz. 06.40. Pożegnanie z pilotem i zakończenie pielgrzymki.
WAŻNE INFORMACJE:
1. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów.
2. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze, zwłaszcza za opóźnienia i problemy z bagażami.
3. PROSIMY O ZABRANIE WAŻNEGO PASZPORTU!
PIELGRZYMKA DO ARMENII I GRUZJI - LOT Z WARSZAWY
Pielgrzymki do Gruzji i Armenii samolotem z Warszawy 12 dni

Bogaty i sprawdzony program zwiedzania:
ERYWAŃ – GARNI – GEGHARD – KHOR VIRAP – NORAVANK – NORADUZ – JEZIORO SEWAN – GOSZAWANK – ECZMIADZYN – ZVARTNOTS – GYUMRI - WARDZIA – AKHALTSIKHE – RABAT – BORJOMI – TBILISI – BODBE – SIGHNAGHI – GURJAANI – MTSKHETA – ANANURI – GUDAURI – STEPANCMINDA/KAZBEGI

Grupie będzie towarzyszył pilot i kapłan

RAMOWY PROGRAM PIELGRZYMKI 

Dzień 1: Wylot z Warszawy do Erywania
Zbiórka na lotnisku w Warszawie na 2 godziny przed planowanym wylotem. Wylot polskimi liniami lotniczymi LOT z Warszawy o godz. 22.20. Przylot do Erywania o godz. 03.55 (czas lokalny +2h). Transfer do hotelu.

Dzień 2: Garni, Ghegard
Wczesne zakwaterowanie, odpoczynek w pokojach. Późne śniadanie. Wyjazd do Garni, zwiedzanie pogańskiej świątyni z I wieku p.n.e. Na północny wschód od Garni, powyżej wąwozu rzeki Azat, znajduje się znamienity kompleks Geghard 12-13w (lista UNESCO). Częściowo wyciosany w skale monastyr poraża surową prostotą oraz majestatem. Klasztor pierwotnie nosił nazwę Ayrivank, co oznacza "Klasztor jaskini". Obecna nazwa klasztoru Geghard, lub w pełni Geghardawank, tłumaczy się jako "Klasztor Włóczni". Nazwa ta pochodzi od włóczni, która zraniła Chrystusa wiszącego na krzyżu. Włócznia ta rzekomo została sprowadzona do Armenii przez Apostoła Tadeusza oraz obecnie znajduje się w Eczmiadzynie. Powrót do Erewania. Obiadokolacja oraz nocleg w Erywaniu.

Dzień 3: Khor Virap, Noravank
Śniadanie w hotelu. Wyjazd d monastyru Khor Virap (IV – XVII w.), położonego w malowniczym miejscu naprzeciwko szczytu biblijnego Araratu. Tu był więziony przez 13 lat św. Grzegorz Oświeciciel. Przejazd do monasteru Noravank (XXIV w), który był ważnym ośrodkiem religijnym, kulturalnym oraz edukacyjnym w średniowieczu w regionie Syumik. Został zbudowany przez najbardziej znanego ormiańskiego architekta wszechczasów – Momika. Obiadokolacja oraz nocleg w Erywaniu.

Dzień 4: Noraduz, Jezioro Sewan, Goszawank
Śniadanie w hotelu. Przejazd do cmentarza Noraduz, gdzie można zobaczyć najbogatszą w calej Armenii kolekcję chaczkarów – krzyży z kamienia. Przejazd dalej do jeziora Sewan, które jest drugim najwyższym alpejskim jeziorem słodkowodnym na świecie. Zwiedzanie śriedniowecznych klasztorów na półwyspie, w jednym z których znajduje się bardzo rzadki Ormiański kamienny krzyż – Amenaprckicz (Najświętszego Zbawiciela) XIII w. Przystanek na zwiedzanie klasztoru Goszawank z XIII w., wzniesionego na miejscu starego monasteru, przez Pana o imieniu Mkhitar Gosz, naukowcy, autora licznych baśni, przypowieści, a także pierwszego kodeksu karnego. Obiadokolacja oraz nocleg w Erywaniu.

Dzień 5: Erywań, Eczmiadzyn, Zvartnots, Gyumri
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie stolicy Armenii. Zwiedzanie pomnika Tsitsernakaberd oraz muzeum Genocydu, które poświęcone jest ofiarom masakry Ormian w 1915 r. W 2001 roku ten pomnik odwiedził św. Jan Paweł II, podczas jego wizyty do Armenii, na 1700 rocznicę przyjęcia chrześcijaństwa w Armenii jako religii państwowej. Przejazd do Eczmiadzynu - centrum ormiańskiego prawosławnego kościoła apostolskiego. Zwiedzanie Katedry Eczmiadzyn z 301-303 r. Jest to jeden z pierwszych chrześcijańskich kościołów świata. Następnie przejedziemy na zwiedzanie ruin wspaniałej katedry Zvartnots z VII wieku. Obiadokolacja i nocleg w Gyumri.

Dzień 6: Vardzia, Akhaltsikhe
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na granicę z Gruzją w Bawra. Przekroczenie granicy, zmiana autokarów oraz przewodników. Dalej przejazd do miasta skalnego Wardzji, należącego do okresu Złotego Wieku Gruzji, w epokę panowania wielkiej królowej Tamary. To właśnie tej władczyni gruziński wieszcz narodowy Szota Rustaweli poświęcił swój największy poemat „Rycerz w tygrysiej skórze”. Na długiej liście dokonań Tamary odnaleźć można zbudowanie skalnego obozu wojskowego Wardzia w rejonie dzisiejszej granicy tureckiej. Miasto-twierdza wykute zostało w skałach w formie wielopiętrowej konstrukcji, połączonej systemem korytarzy i tajemnych przejść. Do dnia dzisiejszego dotrwała m.in. pieczara pełniąca rolę cerkwi, w której Zobaczycie jedno z nielicznych oryginalnych przedstawień Tamary w postaci fresku. Po drodze widoczne będą fragmenty mniejszych umocnień, chroniących te ziemie przed wrogami. Obiadokolacja i nocleg w Akhaltsikhe.

Dzień 7: Rabat, Borjomi, Tbilisi
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i spacer do twierdzy Rabat, która odgrywała poważną rolę w historii Gruzji w ciągu długich lat. Tu można zobaczyć style architektoniczne z różnych okresów. Powrót pieszo do autokaru. Przejazd do Tbilisi. Po drodze przystanek w Borjomi, odwiedzimy słynne gruzińskie uzdrowisko, gdzie skosztujemy wody mineralnej ze źródła w Parku Wód Mineralnych. Poczujemy się trochę jak kuracjusze w otoczeniu wysokogórskich krajobrazów. Wieczorem dotrzemy do hotelu w Tbilisi. Zakwaterowanie w hotelu, a następnie obiadokolacja w tradycyjnej gruzińskiej restauracji. Nocleg.

Dzień 8: Tbilisi
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Tbilisi, stolicy i największego miasta Gruzji. Miasto zajmuje powierzchnię 372 km kw. i liczy ok miliona mieszkańców. Powstało w V wieku naszej ery za panowania Wachtanga Gorgasali, gruzińskiego króla Kartli (Iberia). Zobaczymy cerkiew i most Metechi, dalej udamy się do dzielnicy łaźni tureckich, zobaczymy górującą nad miastem starożytną twierdzę Narikala, wjeżdżamy do Twierdy kolejką linową, a następnie nawiedzimy katedrę Sioni z oryginałem krzyża św. Nino i relikwiami apostoła św. Tomasza. W tym dniu nawiedzimy również główną katedrę gruzińską – Sobór Trójcy Świętej, znaną jako "Budowla Tysiąclecia" i będącą największą prawosławną katedrą w Gruzji oraz na całym Kaukazie, mierząca prawie 100 metrów wysokości. Dzień zakończymy Mszą Świętą na starówce i przejażdżką autokarem wzdłuż Alei Rustawelego - reprezentacyjnym bulwarze stolicy z historyczną XIX w. zabudową, jednocześnie najdłuższą ulicą w Tbilisi rozciągającą się pomiędzy placem Wolności, a placem Rewolucji Róż. Znajduje się przy niej m.in. stary parlament, Muzeum Narodowe, jak również liczne galerie, teatry. Wieczorem obiadokolacja w tradycyjnej gruzińskiej restauracji. Nocleg w hotelu w Tbilisi.

Dzień 9: Bodbe, Sighnaghi, Gurjaani, Tbilisi
Po śniadaniu przejedziemy do regionu Kachetia - do klasztoru w Bodbe i cudownego źródełka, jednego z miejsc pielgrzymkowych Gruzinów, gdzie w lokalnym monastyrze pochowane są relikwie św. Nino, patronki Gruzji. Następnie przejedziemy na zwiedzanie miejscowości Sighnaghi - jednego z głównych miast w regionie Kachetia słynącym z produkcji słynnych na cały świat wysokiej klasy win gruzińskich.
Oprócz bogatych tradycji winiarskich w Sighnaghi na uwagę zasługuje malowniczo położona twierdza oraz mury miejskie uznawane za jedne z  ajbardziej solidnych systemów obronnych w Gruzji. Miasto znane jest ze swego przepięknego tarasowego położenia na zboczu góry, wąskich uliczek oraz okazałej twierdzy z 28 basztami. Otwiera się stąd niezapomniany widok na Dolinę Alazani. Następnie przejedziemy do Gurjaani na obiad (wyjątkowo zamiast obiadokolacji) z daniami regionalnymi w miejscu z degustacją wina i czaczy (gruzińskiej wódki). Będzie również pokaz technologii wytwarzania wina oraz czurczcheli. Ten obiad (tzw. gruzińska supra) odbędzie się w towarzystwie Tamady wznoszącego toasty. Wieczorem powrócimy do stolicy Gruzji na nocleg.

Dzień 10: Mtskheta, Ananuri, Gudauri
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, następnie przejedziemy do Mtskhety, dawnej stolicy Gruzji i kolebki jej chrześcijaństwa, centrum religijnego Gruzji liczącego 3000 lat. Na miejscu zobaczymy wpisany na listę UNESCO - Monastyr Dżwari (VI w.) i katedrę Sweticchoweli (XI w.), gdzie znajdują się szaty Chrystusa. Dzięki temu Mcchetę nazywają Drugą Jerozolimą. Oprócz tego znajduje się tu płaszcz proroka Eliasza i stopa apostoła Andrzeja. Następnie dotrzemy do twierdzy Ananuri, która wznosi się lekko ponad brzegi rzeki Aragwi, na której stoi tama wodna dostarczająca ogromne ilości energii do zasilenia kraju. Twierdza znajduje się na początku Gruzińskiej Drogi Wojennej i jest jedną z największych atrakcji turystycznych Gruzji, gdzie można zakupić wiele lokalnych pamiątek. Wieczorem dotrzemy do Gudauri, czyli słynnego gruzińskiego kurortu narciarskiego leżącego w górach Kaukazu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 11: Stepantsminda/Kazbegi
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, a następnie wyruszymy Gruzińską Drogę Wojenną, która przecina grzbiet Kaukazu, łącząc Tbilisi z Rosją. Przez Przełęcz Krzyżową dojedziemy do Stapancmindy (dawniej Kazbegi) i wioski Gergeti, w której znajduje się prawosławny klasztor Cminda Sameba (Świętej Trójcy), powszechnie określany jako „Gergeti“ (od nazwy wzgórza świątynnego, na którym stoi). W licznych wydawnictwach poświęconych Gruzji właśnie ta świątynia widnieje na okładce. Bez wątpienia kościół Gergeti i okoliczne góry tworzą jeden z kilku najwspanialszych widoków na Kaukazie. Klasztor stoi na wysokości 2170 m n.p.m., do którego dotrzemy samochodami terenowymi po niezwykle krętych drogach. To właśnie tu w przeszłości przechowywano krzyż św. Nino. Po wschodniej stronie klasztoru znajduje się głęboka kotlina, w której leży miasto Kazbegi, zaś po przeciwnej stronie góruje majestatyczny, drzemiący wulkan Mkinwarcweri, czyli Kazbek (5047 m n.p.m.). To jeden z najwyższych i najpiękniejszych szczytów na Kaukazie. Dla Gruzinów Mkinwarcweri, to "Zamarznięty Szczyt", lub „Lodowy Szczyt” i właśnie najokazalej prezentuje się z miejscowości Stepancminda. Po południu wyjazd do Tbilisi. Obiadokolacja w restauracji z tańcami gruzińskimi oraz muzyką na żywo. Odpoczynek w hotelu w Tbilisi.

Dzień 12: Wylot z Tblisi do Warszawy
Po północy wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Wylot z Tbilisi o godz. 04.55 Przylot do Warszawy o godz. 06.40. Pożegnanie z pilotem i zakończenie pielgrzymki.

WAŻNE INFORMACJE:
1. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów.
2. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze, zwłaszcza za opóźnienia i problemy z bagażami.
3. PROSIMY O ZABRANIE WAŻNEGO PASZPORTU!

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Zniżki i dopłaty

ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej : Dopłata 200 PLN

Zakwaterowanie

Hotel star star star

11 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2-osobowe z łazienkami, pokoje 3-osobowe tylko na zapytanie)

Wyżywienie

śniadanie i obiadokolacja (HB)

wyżywienie 2 x dziennie: 10 śniadań, 10 obiadokolacji (w hotelach i lokalnych restauracjach)

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Samolot

Miejscowość
Warszawa

Cena zawiera

- przelot polskimi liniami lotniczymi LOT na trasie: Warszawa-Erywań-Tbilisi-Warszawa, bagaż rejestrowany, bagaż podręczny, opłaty lotniskowe i paliwowe, odprawa na lotnisku
- 11 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2-osobowe z łazienkami, pokoje 3-osobowe tylko na zapytanie)
- wyżywienie 2 x dziennie: 10 śniadań, 10 obiadokolacji (w hotelach i lokalnych restauracjach)
- przejazdy turystycznym gruzińskim i armeńskim autokarem
- ubezpieczenie SIGNAL IDUNA: KL 30 000 EUR, NNW 15 000 PLN, choroby przewlekle w tym nowotworowe, bagaż 800 PLN
- opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie pielgrzymki
- rezerwację mszy świętych w szczególnych miejscach na trasie zwiedzania (w kościołach/kaplicach, w terenie na łonie natury lub na terenie hotelu)
- podatek VAT

- przelot polskimi liniami lotniczymi LOT na trasie: Warszawa-Erywań-Tbilisi-Warszawa, bagaż rejestrowany, bagaż podręczny, opłaty lotniskowe i paliwowe, odprawa na lotnisku
- 11 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2-osobowe z łazienkami, pokoje 3-osobowe tylko na zapytanie)
- wyżywienie 2 x dziennie: 10 śniadań, 10 obiadokolacji (w hotelach i lokalnych restauracjach)
- przejazdy turystycznym gruzińskim i armeńskim autokarem
- ubezpieczenie SIGNAL IDUNA: KL 30 000 EUR, NNW 15 000 PLN, choroby przewlekle w tym nowotworowe, bagaż 800 PLN
- opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie pielgrzymki
- rezerwację mszy świętych w szczególnych miejscach na trasie zwiedzania (w kościołach/kaplicach, w terenie na łonie natury lub na terenie hotelu)
- podatek VAT

Cena nie zawiera

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, słuchawek podczas zwiedzania, obowiązkowych napiwków dla przewodnika, kierowcy i boyów hotelowych, programów folklorystycznych podczas obiadokolacji, obecności Tamady, obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, przejazdów autami terenowymi na Gergeti (koszt ok. 110 USD/osobę, płatne na miejscu u pilota)
- napoi do obiadokolacji
- dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej – 200 PLN/osobę płatne tylko w dniu zapisu wraz z zaliczką
- dopłaty do pokoju 1-osobowego (na życzenie klienta, po wcześniejszym potwierdzeniu dostępności miejsc)
- transferu na lotnisko w Warszawie i z powrotem
- wydatków własnych i świadczeń niewymienionych w ofercie

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, słuchawek podczas zwiedzania, obowiązkowych napiwków dla przewodnika, kierowcy i boyów hotelowych, programów folklorystycznych podczas obiadokolacji, obecności Tamady, obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, przejazdów autami terenowymi na Gergeti (koszt ok. 110 USD/osobę, płatne na miejscu u pilota)
- napoi do obiadokolacji
- dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej – 200 PLN/osobę płatne tylko w dniu zapisu wraz z zaliczką
- dopłaty do pokoju 1-osobowego (na życzenie klienta, po wcześniejszym potwierdzeniu dostępności miejsc)
- transferu na lotnisko w Warszawie i z powrotem
- wydatków własnych i świadczeń niewymienionych w ofercie

comments powered by Disqus
Popularne
Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.