w naszej ofercie: 11455 imprez, 4840 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Ecotravel - Niemcy - Pielgrzymka Szlakiem Sanktuariów Alpejskich
Wszystko o tej ofercie wie:

NIEMCY

Pielgrzymka Szlakiem Sanktuariów Alpejskich

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja (HB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
271542685
oferta w pdf
  • Szczegóły oferty
  • Zadaj pytanie
  • Oceń ofertę (Ocen: 0)
  • ZAMÓWIENIE WSTĘPNE

Ramowy Program

1 dzień
Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach porannych, przejazd do OŁOMUŃCA. Nawiedzenie sanktuarium na Świętej Górce (Svatý Kopeček). Msza Św. Następnie przejazd do WIEDNIA, objazd Ringiem (zwiedzanie z zewnątrz)- Opera, Muzeum Historii Sztuki, Plac Marii Teresy, Muzeum Historii Naturalnej, Parlament, Ratusz, Uniwersytet i Kościół Wotywny. Wieczorem przejazd do dzielnicy winiarzy GRINZING na tradycyjną obiadokolację połączoną z degustacją wina. Po kolacji przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.
2 dzień
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie WIEDNIA- ulica Graben, Katedra Św. Szczepana, która jest symbolem Wiednia i najważniejszą budowlą gotycką w Austrii, reprezentacyjna ulica Kärntner Straβe. Następnie wizyta w zespole pałacowo- ogrodowym Schönbrunn, letniej rezydencji Habsburgów; barokowa budowla wabi takimi atrakcjami jak czarujący krajobraz parkowy, Palmiarnia, Glorietta i ogród zoologiczny. Po południu przejazd do opactwa benedyktyńskiego w MELK- drugiego co do wielkości klasztoru tego zgromadzenia w Europie, przepięknie położonego nad Dunajem. Obecny imponujący barokowy kompleks został wzniesiony na miejscu dawnego, zniszczonego podczas najazdu Turków. Służył nie tylko modlącym się tu i pracującym zakonnikom, ale również duża jego część stanowiła apartamenty dla rodziny cesarskiej Habsburgów. Zobaczymy m.in. kościół klasztorny św. Apostołów Piotra i Pawła urzekający swoją lekkością, pomimo wysokiej na 65 m kopuły. Następnie przejazd do MARIA TAFERL- drugiego co do ważności sanktuarium maryjnego w Austrii. Udział we Mszy św. przed łaskami słynącą Pietą, wokół której, zgodnie z tradycją, gromadziły się niebiańskie pochody aniołów. Nawiedzenie barokowej Bazyliki, zapoznanie się z historią miejsca, obejrzenie pogańskiego ołtarza „taferl”, na którym niegdyś celtyckie plemiona składały ofiary swoim bogom. Wieczorem przejazd do SALZBURGA- wieczorny spacer po mieście. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
3 dzień
Po śniadaniu przejazd do centrum SALZBURGA- zwiedzanie Starego Miasta wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy m.in. Pałac arcybiskupi Mirabell, Opactwo św. Piotra, ulicę Getreidegasse z domem Mozarta oraz pomnik kompozytora. Czas wolny na wizytę w jednej z kawiarni, z których słynie Salzburg Wieczorem powrót do hotelu na kolację i nocleg.
4 Dzień
Po śniadaniu przejazd do BERCHTESGADEN. Nawiedzenie klasztoru ojców franciszkanów z łaskami słynącą figurą Matki Bożej Kłosowej (Łąkowej). Udział we Mszy Św. Przejazd nad Jezioro Królewskie (Königssee), uchodzące za jedno z najpiękniejszych na świecie. Malowniczo położone pośród bawarskich gór jest absolutną atrakcją, gdyż rejs statkiem po Jeziorze Królewskim należy do najpiękniejszych, oryginalnych przeżyć w Bawarii. Rejsy rozpoczynają się w miejscowości nadbrzeżnej Schönau. Nawiedzenie kościółka św. Bartłomieja. Za nim podziwiać można imponującą panoramę masywu górskiego Watzmann. przejazd nad jezioro Chiemsee (do Gstadt). Czas wolny na plażowanie i kąpiel w jeziorze. Wieczorem przejazd w okolice Oberammergau na kolację i nocleg.
5 dzień
Po śniadaniu przejazd do OBERAMMERGAU- zwanego "malowanym miasteczkiem", które znane jest z odgrywanej tu regularnie od 1634 roku pasji. Pierwsze przedstawienie ukazujące sceny z męki i śmierć Jezusa zostało odegrane na przebłaganie, aby odegnać epidemię dżumy. Pasję w 2000 roku obejrzało 500.000 widzów z całego świata. Spacer po miejscowości, wizyta w barokowym kościele Św. Piotra i Pawła. Następnie przejazd do Wieskirche (kościoła na łąkach) w miejscowości Wies obok Steingaden- wspaniałej rokokowej świątyni otoczonej lasami i polami uprawnymi, urzekającej pielgrzymów swoją architekturą oraz unikatowymi malowidłami. Centrum świątyni stanowi figura cierpiącego Chrystusa, biczowanego Zbawiciela. 14 czerwca 1738 r. wieśniaczka Maria Lory zauważyła łzy w oczach rzeźby Jezusa- ten cud zapoczątkował pielgrzymki do "Biczowanego Zbawiciela". Msza Św. Po południu przejazd do SCHWANGAU- zwiedzanie z zewnątrz zamku Neuschwanstein, najbardziej znanego zamku Ludwika II, symbolu zamków bawarskich, który był inspiracją dla słynnego zamku Walta Disneya. Następnie zobaczymy drugi z zamków- Hohenschwangau, w którym Ludwik II spędził swoje dzieciństwo. Kolejno przejazd do zamku Linderhof. Zwiedzanie zamku, spacer po ogrodzie w angielskim stylu ze słynną Grotą Venus Następnie przejazd do FÜSSEN, które ze względu na odbywające się w nim musicale na cześć króla Ludwika II, nazywane jest miasteczkiem musicalowym. Spacer po urokliwej starówce położonej na tle skalistych szczytów. Dla smakoszy kawy obowiązkowa wizyta w jednej z kawiarni na ulicy Reichenstrasse. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
6 Dzień
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do ETTAL- wizyta w opactwie benedyktyńskim. Kościół powstał na planie dwunastoboku, jako kopia Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Zanim powstał klasztor, na tym miejscu znajdowała się figura Maryi- dar Ludwika Bawarskiego, która stała się obiektem kultu i celem pielgrzymek, stąd też kościół otrzymał wezwanie Wniebowzięcia Maryi Panny. Następnie udamy się do GARMISCH- PARTENKIRCHEN, w którym odbywają się zawody skoków narciarskich, zaliczane do Turnieju Czterech skoczni. Po południu przejazd do ANDECHS- miejsca urodzin św. Jadwigi, patronki pojednania Kościoła i Europy. Modlitwa w kaplicy św. Jadwigi uważanej za miejsce zgody narodu polskiego i niemieckiego, a następnie zwiedzanie Sanktuarium. W skarbcu klasztornym znajduje się wiele relikwii, m.in. kości czaszki św. Jadwigi. Andechs jest, obok Altötting, najważniejszym celem pielgrzymek w Bawarii. Krótki postój w DACHAU- miejscu pamięci i zadumy- muzeum ofiar obozu koncentracyjnego z czasów II wojny św. Przejazd do hotelu w okolicy Monachium na obiadokolację i nocleg.
7 dzień
Śniadanie. Przejazd do MONACHIUM gdzie zobaczymy m.in. Olimpiapark- miasteczko olimpijskie, gdzie w 1972 r. odbywały się Igrzyska Olimpijskie, gotycki kościół NMP, Marienplatz z gotyckim Ratuszem, Pałac Wittelsbachów, kościół św. Piotra. Czas wolny. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
8 dzień
Po śniadaniu przejazd do ALTÖTTING- miasteczka, które Papież Benedykt XVI nazywał sercem Bawarii. Nawiedzenie Kaplicy Łask z cudowną figurą Czarnej Madonny, którą otaczają urny z sercami bawarskich książąt. Ci, z miłości do Czarnej Madonny, nawet po swojej śmierci pragnęli pozostać sercem przy swojej Pani. Spacer po urokliwym, bawarskim miasteczku, które w życiu Józefa Ratzingera odegrało podobną rolę, jak Kalwaria Zebrzydowska w życiu Karola Wojtyły. Nawiedzenie studni św. brata Konrada, z której wodę podaje się ludziom chorym na oczy, bazyliki św. Anny i kościoła św. Filipa i Jakuba. Czas wolny. Po południu wizyta w pobliskim MARKTL AM INN- rodzinnym mieście Józefa Ratzingera. Krótki spacer po miasteczku- Kościół św. Oswalda, dom rodziny Ratzinger (z zewnątrz). Wieczorem wyjazd w drogę powrotną do Polski.
9 dzień
Powrót do miejsca wyjazdu po północy.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Zniżki i dopłaty

1 * dopłata do pokoju 1-osobowego : Dopłata 800 PLN
1 * Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji : Dopłata 3%
1 * ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z chorobami przewlekłymi : Dopłata 7%
1 * Ubezpieczenie ryzyka kursowego : Dopłata 7%

Zakwaterowanie

Hotel

Wyżywienie

śniadanie i obiadokolacja (HB)

Cena zawiera

- przejazd komfortowym autokarem (wc, barek, dvd, klimatyzacja);
- 7 noclegów w hotelach, pokoje 2- osobowe z łazienkami;
- wyżywienie- 7 śniadań, 7 obiadokolacji;
- opieka pilota na całej trasie;
- opieka duchowa kapłana;
- rezerwacja Mszy Św.;
- ubezpieczenie NNW, KL, CP (choroby przewlekłe) SIGNAL IDUNA S.A.;

Cena nie zawiera

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i przewodników lokalnych (łącznie ok. 80 Euro/ os.).
- napojów do obiadokolacji.
Dopłata do pokoju 1- osobowego 800 zł.

Galeria

comments powered by Disqus
Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Biuro Podróży EcoTravel z Krakowa (Nowa Huta) - lato i zima, wakacje i ferie zimowe, urlop na plaży i wyjazdy na narty - sprawdzona oferta turystyczna - wczasy, wycieczki objazdowe, wyprawy, Wycieczki Egzotycznepielgrzymki, sylwester, święta, weekendy, rejsy wycieczkowe, wczasy zdrowotne, wczasy spa, wczasy dla seniora oraz obozy młodzieżowe: kolonie, obozy letnie, obozy zimowe, obozy narciarskie, obozy snowboardowe, zimowiska, zielone szkoły, wycieczki szkolne. m.in. Ojcowski Park Narodowy. Organizujemy imprezy integracyjne, pikniki i spotkania firmowe. Posiadamy wycieczki w ofertach last minute, first minute i promocje. Sprzedajemy i rezerwujemy bilety promowe, bilety lotnicze i bilety autokarowe. Oferujemy wycieczki last minute do krajów basenu morza śródziemnego jak Egipt, Tunezja, Grecja, Włochy, Hiszpania, Chorwacja, Portugalia, Turcja, Francja, Czarnogóra, Maroko oraz innych jak Norwegia, Szwecja, Finlandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy, Austria, Słowacja, Ukraina, Bułgaria, Węgry, Rumunia, Belgia, Holandia, Irlandia, Wielka Brytania, Dania, Islandia, Monako.


Tanie noclegi nad morzem Imprezy na Jurze Ojcowski Park Narodowy Parki Narodowe Pieskowa Skała Zielone Szkoły Bilety Promowe Bilety Lotnicze Obozy Kolonie Zimowiska Obozy Młodzieżowe Wycieczki Objazdowe Obozy Paintballowe Oferty Sylwestrowe Szczyrk noclegi Wczasy nad morzem Hua Hin Boszkowo Hotele Warszawa obrazy Plecaki turystyczne noclegi Noclegi wakacje nad morzem Babia Góra Tanie Noclegi Niepełnosprawni Fotograf Zgorzelec | dodaj linka »

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.